Skip links

Beylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik Ders

Beylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik DersBeylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik denme sınavlarında için puan artırıcı ipuçları nelerdir? Dahası, sınav öncesi ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız. AYT  Matematik sınava başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmelisiniz. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır. TYT sınavında hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır. Zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevap verme hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

Beylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik Ders hocasına göre, AYT Matematik soruları ile inatlaşmamak gerekir. Sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Tüm öğrencilerin yapabileceği kolay nitelikte sorular vardır.  Seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmamak gerekir ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Ek olarak, zor olan soruları çözmek değil, bol soru çözmektir.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, YKS Matematik/Geometri deneme sınavlarında ders alınmış başarısızlık başarı demektir. Önce ne istediğinizi bilmelisiniz. Her durumda elde etmek istediğiniz sonucu açıkça belirleyin. Öğrencilik hayatımızda mutlaka YKS Matematik sınavlarından başarılı olmak için hedeflerimiz olmalıdır. Bu hedefleri elde etmek için onlara çapa atmalıyız. Matematik zihinsel düşünce gücümüzü neye yönlendirirsek kuantum sahasında onu oldururuz. Heyecan duyulmayan işler başarılamaz. YKS matematik sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız içinizdeki arzu yakıcı bir alev gibi olmalıdır.

Sınav Kaygısı

YKS Matematik sınav stresini ve motivasyonu kontrol eden her öğrenci başarılı olur. Dahası, Motivasyonu artırmak için stresten nasıl uzak durabiliriz?  Bu nedenle sorunun cevabı birden fazladır. Ayrıca birçok çözüm ve yöntem vardır. Bilindiği gibi stresi en çok yaşayan öğrencilerdir. Yıllarca deneyimlerim sonuçlarına göre üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok sınav stresi yaşarlar. Bu yüzden üniversite YKS Matematik sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yaşadığı psikolojiyi yakından takip ediyorum.

Üniversite Hazırlık Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere, aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek denli güneş diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

30.10.2019

Leave a comment