Skip links

Boğaziçiliden Atakent Matematik Özel Ders

Atakent Matematik Özel Ders

Boğaziçiliden Atakent Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: Matematik öğrenmek için akıl adale gibidir. Ayrıca, gerçekten güçlü onun olmasını istiyorsanız onu mutlaka çalıştırmalısınız. Tamam mı? Bir Matematik problemini çözebilmek, anlamak en büyük ödüldür. Dahası bu harika bir şeydir! “Ben nasıl düşüneceğimi biliyorum zaten!” Demeyin. Boğaziçiliden Atakent Matematik Özel Ders Hocası devam düşüncelerini söylemeye ediyor. Evet, koşmayı da biliyorsun ama antrenman yaparsanız daha iyi koşarsınız. Dahası, çözdüğünüz her Matematik problemi size başka bir seçenek sunar. He yeni fikir veya Matematik sorusu bir adale yaratır. Sizi güçlü yapacak bu adalelerdir. Yani sizin silahınız budur. Bu emniyetsiz dünyada Matematik konularını öğreterek silahlandırmak istiyorum. Ayrıca dönem sonunda daha güçlü, daha hızlı ve daha akıllı olmazsan bir şey kaybetmiş olmazsınız, ama olursanız, sizi yıkmaları çok daha zor olacaktır.

Matematik İçin Adaleler

En İyi Matematik Ders Beylikdüzü öğretmeni için, beyninizi mutfağa, aklınızı da aşçıya benzetebiliriz. Beynimize hangi malzemeleri verirsek ona göre yemekler yaparak bize verecektir. Verdiğimiz malzemeleri, farklı seçimler ile yemeklere çevirip bize sunacaktır. Beynimize mutluluğun malzemelerini yüklemeliyiz. Beynimizin bu özelliğini mutlu olmak için nasıl kullanabiliriz? Beynimizden almak istediğimiz ürün mutluluk ise, mutluluğun yapıldığı malzemeleri beynimizin mutfağına vermemiz gerekir. Bunun için de kulaklarımızdan güzel sesler beynimize iletmeliyiz. Müzik bunun için icat edilmiştir. Beynimize güzel görüntüler göstermeliyiz.

MATEMATİK

Boğaziçiliden Atakent Matematik Özel Ders Hocası için, TYT Matematik için geçmişini değiştiremezsin, gelecek ise şu an avucun içindedir. YKS Matematik sınavlarına için aklını en iyi şekilde kullanmalısın. TYT Matematik sorularını yüksek hızda çözme. Sağ beyin mantığı/sol beyin yaratıcılığı. Matematik problemlerini hızlı okuma ve çözme. Hafızanızı geliştirme teknikleri. Matematik öğrenmek için beyniniz uyuyan bir dev gibidir. Son yıllarda psikoloji, eğitim, biyokimya, fizik ve matematik alanlarında yapılan araştırmalar beyninizin açığa çıkardığı gücün hayal edildiğinden çok daha fazla olduğunu göstermiştir.

Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Matematik bilgilerini beyne kayıt edebilme konusunda birçok çalışmalar yapılmıştır. Yıllar önce Konfüçyüs öğrencinin iç dünyasındaki bilgi eksikliği ve bunun nasıl kapatılabileceği üzerine ince ince düşünmüştür. Bunun sonunda şuna karar vermiştir:

Matematik bilmeyen ve bilmek isteyen çocuktur, öğretin ona.

Geometri bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, uyandırın onu

 Matematik bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen akılsızdır, sakının ondan.

 Matematik bilen ve bildiğini de bilen liderdir, izleyin onu.

Geometri İçin Hafıza

Ayrıca, En İyi Matematik Özel Ders Atakent öğretmenine göre, Matematik bilgilerini çok boyutlu kayıt yapmanın gücü çok önemlidir. Ayrıca, bilginin beyinde derin izler bırakabilmesi için onu çok boyutlu kayıt etmek gerekmektedir. Yani hem görüntüsü, hem sesi, hem hissi, hem tadı, hem de kokusu ile! Bazen ilk üç kanaldan yapılan bilgi girdisi de yeterli olabilir. Buna çok kanallı kayıt denir. Ek olarak, çok kanallı kayıt iki şekilde yapılabilir. Birincisi bilgiyi hayali olarak görmek, konuşturmak (dinlemek), tadına bakmak, koklamak ve onun nasıl bir şey olduğunu hissetmektir. Bu kolay ve maliyeti olmayan bir yoldur. İkincisi ise o bilginin olduğu ortamda gerçekten yaşamaktır. Dahası, laboratuvar deneyleri, keşif gezileri bunun için yapılır. Buna yaşayarak/ yaşatarak öğrenme de denilebilir. Dersi deneyime dönüştürmek, birkaç duyu organı ile deneyimle amaçtır. Eğer YKS Matematik sınavlarından korkuyorsanız bunun nedeni, dersi dinlerken bazı püf noktalarını kaçırmanız olabilir. Sonuç olarak, beyninize giren görüntü ve sesler, beynimizin içindeki olumsuz düşünceleri tetikler.

Sonuç olarak, En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni başarılar diler.

Cevat Karakayalı

07.07.2023

Leave a comment