Skip links

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü diyor ki: YKS Matematik sınavlarına sıkıca hazırlanma ümidini kaybetmiş olan bir öğrencinin kaybedecek başka bir şeyi yoktur. Bir öğrenci AYT/ TYYT Matematik sınavlarına çalışmadığı zaman ne ederse kendisine eder. Ama “sorarsan ya hayattır, ya da kaderdir.” der. YKS Matematik sınavına hazırlanmak için en iyi ve en elverişli zaman “bugün ”dür. Dahası, yarın çalışırım ve yaparım demek , “Çalışmak İstemiyorum”  kelimeleri ile aynı anlamı taşımaktadır.

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına göre,  YKS Matematik sınavı için ödevlerini yapmamak için ısrarcı olan bir öğrencinin en büyük dayanağı “bir gün ödev yapmamakla bir şey olmaz…”  cümlesinden ibarettir. Kendince Geometri çalışmamak için bir gerekçe yaratan bir öğrencinin bu eğilimi, bundan sonra ders çalışmama sırasında, kendine karşı olumsuz kullanılmak üzere hafızasına atılır. Öğrencilik hayatınızın Matematik ödevi yapmak için denetimi kendi elinizde olmalıdır.  Öğrencinin erteleme arzusu ertelemeyi doğurur. Üniversiteyi kazanmak için TYT Matematik sınavlarından başarılı olmanız gerekmektedir. Gün doğduğunda amacınıza ulaşmak için atacağınız küçük bir adım yılsonunda kartopu gibi büyür. Ek olarak,  sizi istediğiniz başarıya ulaştıracaktır. Başarının sırrı size verilen Matematik ödevini ertelememektir.

Matematik Çalışmak istiyorum!

“Gece 03’e kadar çalıştım, sabah da 05’te kalktım…

AYT Matematik deneme sınavım yine de çok iyi geçmedi?”

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası için önemli olan TYT Matematik ödevlerini zamanında yapmaktır. Ayrıca, son dakikaya sıkıştırılmış bir Matematik sınav çalışması için geç vakitlere kadar uykusuz kalmak, sınavda başarılı olmak için iyi bir yöntem değildir.  AYT Matematik sınavına çalışmayı ve ödevi ertelemek hangi sebeple olursa olsun iyi olmayan bir çözüm yoludur. AYT Matematik sınavına çalışmak için en iyi ve en elverişli zaman “bugün ”dür.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, Matematik dersini çalışmayanlar için dört mevsim:

EYLÜL – EKİM – KASIM ayları SONBAHAR;

ARALIK – OCAK – ŞUBAT ayları KIŞ;

MART – NİSAN – MAYIS ayları İLKBAHAR;

HAZİRAN- TEMMUZ- AĞUSTOS ayları YAS

Öğrenci, AYT Matematik sınavı için ödevlerini yaparken etkin soruları çözmelidir. Dahası çözümü bulurken çok uğraş verdiğiniz soruları uzun süreli olarak hafızaya atmalısınız. Matematik dersinde yüzde yüz öğrendiğiniz bir konuyu eğer tekrar etmezseniz, 20 dakika içinde yarısını, 60 dakika içinde yüzde 70’ini, geri kalanını da gün içerisinde unutursunuz. Tam öğrenme için, okulda öğrendiklerinizi tekrar etmelisiniz.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizler, yaşamınızdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş gibi algılanmasına yetecek denli acı diler.

Dahası,

Karakayalı, Cevat

22.12.2022

Leave a comment