Skip links

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

MATEMATİK ÖĞRENME KARARLILIĞI

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: -92 derece olan bir buz parçasını her gün 3 derece ısıtırsanız, 30 gün boyunca hiçbir değişim olmaz. Ancak bir gün daha ısıtırsanız,  buz 1 dereceye ulaşır ve tamamen erir. Matematik çalışmaktan vazgeçmek üzere olduğunuzda bu buz parçasını aklınıza getirin. Her gün Matematik çalışmanıza rağmen, anlamakta hiçbir değişim olmayabilir. Ayrıca, bu durum belki de henüz “HENÜZ EŞİK NOKTASINA” gelmemişsinizdir demektir. Asla Matematik çalışmaktan vazgeçmeyin.

Hani Matematik derslerini sevmeyen, yapamayacağından endişelen öğrenci, bazen ne ileri ne geri tek bir adım atamaz ya… Ayrıca, Matematik dersini çalışmayı ve yanında tutmayı bilmez ama o derslerin yokluğunu da istemez. Ek olarak, ondan da çalışmaktan vazgeçemez. Matematik derslerini kaybetmeyi göze alamaz ama kazanmak için de mücadele etmez. Can Yücel’in “kaybetme” şiirinde belirttiği gibi Matematik dersini öğrenmek ve başarmak için mücadele etmek gerekir. Mücadele etmediğiniz zaman kaybetmeyi göze almış olursunuz. Mücadele ederken ısrarlı ve kararlı olmak bir başka ifade ile azimli olmak en büyük güçtür. Buna ilave olarak, yolunu aydınlatmada yardımcı olacak ve tecrübelerini size aktaracak Matematik Özel Ders Öğretmenine ihtiyaç duyabilirsiniz. Matematik öğretmeninin anlatacaklarını nasihat olarak algılamayınız. Dahası, senden kıdemli bir yol arkadaşın olarak görmeniz daha doğru bir davranış olmalıdır.

Türk Dil Kurumu’nun “bir işteki engelleri yenme kararlılığı” olarak tanımladığı ‘azim’, sağlıklı ve sürdürülebilir başarıya giden yolda oldukça önemli yol kat etmenizi sağlayacak bir duygudur. Saman alevini andıran istek ve arzular bir amaca giden yolda amaç sahibini yolda bırakabileceğinden azimli olmak başarıya ulaşmak için altın bir değer taşır.

Matematik Öğrenmek Hayallerinizi Gerçekleştirir!

ABD Eski başkanı Calvin Coolidge: “Asla vazgeçmeyin. Dünyada hiçbir şey ısrar etmenin yerini alamaz. Ayrıca, yetenek alamaz, dünyada yetenekli ama başarısız insandan daha çok ne var? Tek başına eğitim alamaz, dünyada başıboş insanlarla doludur. Israrlı ve kararlı olmak tek başına bir güçtür demiştir.

Mümin Sekman’ın bu konudaki uyarısı dikkate değer. “Unutma, zafer bir dakika daha dayanabilenindir. Hayat mucizelerle doludur. Bazen hiç kurtulamayacağımızı düşündüğümüz durumlardan, şartlar değişir kurtuluruz. Umudumuzu kaybetmemeli ve çabalamaya devam etmeliyiz. Biz çabalamaya devam edersek, şartlar da bizim lehimize devam etmeye başlayacaktır.”

Sekman’a göre; “zorlukları azimle yenmek kadar büyük düşünebilmek de önemlidir. Büyük hayalleri olanlar, hayallerine giden yolda yaşayacakları geçici ve küçük hayal kırıklıklarında cesaretlerini kaybetmemeleri gerekir. Korkuları var, korkularımızı aşabiliriz. Senin hayallerinin yüksekliği ne kadar? Çünkü sen yükseldikçe önündeki engeller küçülür.”

Fotoğraflarda bedensel engelli bir basketbolcunun oyun esnasında kendisine pas olarak verilen topu tutabilmek ve onunla başarıp sayı yapabilmek adına mücadelesini görmüşünüzdür. Ayrıca, mücadele etme azmine sahip olmayanlar, meydanı hak etmeyenlere bırakırlar.

Ayrıca, kişi azimli olmakla birlikte eğer iyimserse de başarıya giden engelleri aşması daha kolay olur. Zorluklar karşısında kişinin tahammülünü artıran iyimserliktir.

MATEMATİK İÇİN BAŞARI

En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocası öğrencinin fiziksel, duygusal ve sosyal yönleriyle kendisini tanımasına, farkındalık kazanmasına, Matematik problemlerini çözme gücünü geliştirmesine, çevre ile olumlu ilişkiler kurabilmesi için gerekli tutum ve becerileri kazanabilmesine yardımcı olur. Kişisel, eğitsel ve mesleki rehberlik alanlarında bilgiler verir. Ek olarak, Matematik derslerinin önemini vurgular. Öğrencinin konu eksiklerini saptamak, bu eksikleri tamamlamak ve sonuçlarının öğretim hizmetinde kullanılması amacıyla Matematik tarama/deneme sınavları uygular. Yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen verilen ışığında öğrenciyi yakından tanır, takip eder ve kişisel gelişmeleri ne uygun yönlendirmelerde bulunur. Ayrıca öğrencinin YKS Matematik sınavlarında başarılı olması için soru çözmesi ve eksiklerinin giderilmesi sağlanır.

Öğrenciye zamanını planlama, kaynaklardan ve Matematik kitaplarından yaralanmayı gösterir. Ayrıca, etkili, verimli ders çalışma teknikleri ile yol gösterir. Ayrıca, öğrenciye gidebilecekleri üst okullar, çalışabilecekleri iş ve meslekler hakkında bilgi verir ve onların bir mesleki tasarım geliştirebilmelerine, mesleğe yönelmelerine yardımcı olur. TYT ve AYT Matematik sınavlarına hazırlık sürecinde meslek ve üniversite tanıtımı yapar. Çünkü hedefi olmayan kaptana rüzgâr yardım etmez. Her öğrencinin bir hedefi olmalıdır. Dahası, sınav kaygısı, motivasyon ve konsantrasyon konularında psikolojik destek sağlar. Sınav danışmanlığı, sınav sonrasında tercih çalışması yaparak öğrencilerin hedefledikleri okullara destek olur.

Ek olarak, “Bir karenin kenarlarıyla köşegenlerinin rasyonel orantılı olmadığı gerçeğinden habersiz olan, insan sıfatına layık değildir. Plato (429-347 B.C.) “

Sonuç olarak, En İyi Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocası, Araştıran, sorgulayan ve hayat boyu öğrenen bireyler olmanızı diler.

Karakayalı, Cevat

02.09.2023

Leave a comment