Skip links

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü

En İyi Matematik Özel Ders BeylikdüzüEn İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki:  Matematik Özel Ders Veren Beylikdüzü hocası ile kimseden alkış beklemeden YKS Matematik //Geometri sınavlarına hazırlanmaya devam etmeyi # çalışan öğrenci bilir. Matematik Geometri dersinde öğrendiğiniz bilgi ve kavramaları unutmamaya en iyi ilaç: TEKRAR… TEKRAR…YİNE TEKRAR! Düzenli tekrar yapmayan her öğrenci, daha önce öğrendiği Matematik//Geometri bilgileri çok az hatırlayacağı için, bilgiler arasındaki bağlantıyı kurmakta zorlanır, verimi düşer. Bunun sonucu da zaman ve emek kaybı demektir. Bu durum da kısır döngüye ve umutsuzluğa yol açar. Öğrencinin YKS Matematik Geometri sınavlarında başarması için düzenli tekrar kesinlikle şarttır.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası der ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken beş nokta:

 1. Matematik İçin Motive Ol

Matematik Geometri Özel Ders Verenler öğretmeninle Matematik öğrenmek için, “içindeki savaş ya da kaç” güdüsü, seni birazcık da olsa korkutan şeylerin üstesinden gelmene yardım edebilir. Fakat YKS Matematik-Geometri sınavında, hedefine ulaşır ulaşmaz, bir dinlenme periyodu ile kendini ödüllendirmeyi alışkanlık edersen senin için doğru bir hareket tarzı olur. Doktor Shawn Talbott, “Stresi motivasyon olarak kullanmanın en büyük destekçilerindenim ama kendini yenilemek ve toparlamak için mola vermen gerek ve şart” diyor

 1. Matematik//Geometri Öğrenmek İçin Kendini Rahat Bırak

YKS Matematik/Geometri sınavına hazırlanırken, “bir soru daha” sendorumundan uzak durmalısınız. Yatağa girmeden aradan çıkarmak istediğin LYS matematik için bir soru daha, uzun süreli huzursuzluğa neden olur. LYS Geometri sınavı için, yapacaklar listeni illa ki tamamlaman gerekiyorsa listene son madde olarak dinlenmeyi eklemelisin. Matematik Özel Ders Verenler, “bir şeyi kabul edilebilir görmen için bunun yazılı olması mı gerekiyor? O halde yaz.”diyor

 1. Susmak İçin Dinle

Geometri konularını çalıştıktan sonra, YKS Matematik sorularını çözemediğinde, otururken bile tırnaklarını koltuğun yastığına ya da avuçlarına geçiriyorsan, sessizce oturup meditasyon yapmak senin için seçenek bile sayılmaz. Bunun için zihnini yatıştıracak ve bu konu ile ilgili taktik için bir Geometri  Özel Ders Verenler Beylikdüzü destek şart. Bu sayede gevşeyebileceğini ve başka bir şeye konsantre olabilirsin.

 1. Doğru Nefes Al

Huzursuzlukla başa çıkmanın en etkili yollarından biri, derin nefesler almaktır. Ayrıca derin nefes uyku kaliteni ve enerji seviyeni de yükseltir. Yeni başlıyorsan şunu dene: 10-20 dakika boyunca aldığın her nefese karşılık iki kat sürede nefes ver. İnatçı uyku sorunları ile boşa çıkmak içinse 8-16-32 tekniği ile doğru nefes alabilirsin. Sırt üstü yatıp diyaframını kullanarak 8, sağa dönerek 18, sola dönerek 28 kere derin nefes veriyorsun

 Durumunu Kabullen

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocasına göre, bazen YKS Matematik//Geometri sorularını çözemediğinde ve huzursuzlukla baş etmenin en kolay yolu onu kabullenmekten geçer. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler e göre, “Huzursuz hissettiğin bir anda, bir saniye için dur ve olan biteni kavramaya çalış” diyor. Unutma ki, Matematikte ilerlemek için sana öğretildiği gibi davranmak zorunda değilsin. Hatta şunu bağıra bağıra söyle. “Olduğum gibi mutluyum. Kendimi seviyorum.” Bu tip küçük adımlar, sağlıklı değişimler için seni cesaretlendirecektir.

En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocası için; Kavanozdaki Taşlar

Zamanı iyi ve üretken olarak kullanımı konusunda Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler zaman zaman kurslar düzenlerler. İşte bu kurslardan birinde Geometri Özel Ders veren zaman kullanma uzmanı öğretmen, ÖSS öğrencilerine, “Hadi, küçük bir deney yapalım” demiş. Masanın üzerine kocaman bir kavanoz koymuş. Sonra bir torbadan irice kaya parçaları çıkarmış, dikkatlice üst üste koyarak kavanozun içine yerleştirmiş. Kavanozda taş parçası için yer kalmayınca sormuş; ”Kavanoz doldu mu?”

Sınıftaki herkes, “Evet, doldu” yanıtını vermiş.

“Demek doldu ha “ demiş hoca. Hemen eğilip bir kova küçük çakıl taşı çıkarmış, kavanozun tepesinden içeri dökmüş. Kavanozu eline alıp sallamış, küçük parçalar büyük taşların sağına soluna yerleşmişler.

Yeniden sormuş öğrencilerine; “Kavanoz doldu mu?”

İşin sanıldığı kadar basit olmadığını sezmiş öğrenciler; “Hayır, tam da dolmuş sayılmaz” demişler.

MATEMATİK

“Aferin” demiş Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler zaman kullanım hocası. Masanın altından bu kez de bir kova dolusu kum çıkarmış. Kumu kaya parçaları ve küçük taşların arasındaki bölgeler tümüyle doluncaya kadar dökmüş. Ve yeniden sormuş yeniden; “Kavanoz doldu mu?”

“Hayır, dolmadı” diye bağırmış öğrenciler.

Yine aferin demiş hoca. Bir sürahi su çıkarıp kavanozun içine dökmeye başlamış.

Sormuş sonra; “Bu gördüklerinizden nasıl bir ders çıkardınız?”

Matematik//Geometri dersini  çok seven atılgan bir öğrenci hemen fırlamış,

“Şu dersi çıkarttık. Günlük iş programımız ne kadar dolu olursa olsun, her zaman için yeni işler bulabiliriz.”

“O da doğru ama” demiş, Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Verenler Bakırköy zaman kullanma hocası;” Çıkartılması gereken asıl ders şu; Eğer büyük taş parçalarını baştan kavanoza koymazsanız daha sonra asla koyamazsınız.”

Ve ardından herkesin kendi kendine sorması gereken soruyu sormuş.

GEOMETRİ

“Öğrencilik hayatınızda büyük taş parçaları hangileri, onları ilk iş olarak kavanoza koyuyor musunuz? Yoksa kavanozu kumlarla ve su ile doldurup büyük parçaları dışarıda mı bırakıyorsunuz?

Matematik//Geometri için dün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa, bugün yeterli değilsiniz demektir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, YKS Matematik//Geometri Sınavlarında   başarılarınızın daim olmasını diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

25.04.2022

Leave a comment

 1. Post comment

  Emre Varol says:

  MATEMATİK İÇİN DESTAN YAZDIĞIM BAŞARI HİKAYEM (www.mathcevathoca.com)
  Efsane Cevat Hocam ;
  10.sınıfta MATEMATİK dersinde başarılı olmak için,matematik özel ders öğretmenimle beraber kendime yaz aylarında hedef koydum hedefler düşüncelerin netleşmesini,zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların etkili kullanmamızı sağladığına inandım.”aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.”ne yapacağıma karar vermezsem,hayatta benim için nasıl karar vereceğine şaşırır.Kararsızlık matematik geometri dersleri için başarısızlık demektir.Hedeflerimi net olarak belirttiğim takdirde,beynim beni o belirlediğim hedefe kilitledi ve hedefi tam 12 den vurmam için programlandı.Sonuç olarak matematik 1. ara sınavından 96 alarak 10. sınıfların içinde rakiplerimi üzmeden 1. olmamı sağladı.Matematik özel ders öğretmenimin sayesinde beynim hayalimi gerçek olarak kabul etti ve bana bu gururu yaşattı.
  Hedef sahibi olmak benim gücümün gelişmesini sağladı koyduğum hedef bana en sevdiğim televizyon dizisi olduğu saatte matematik dersi çalıştıran çok önemli bir güçtü hedef belirlemek matematik dersi için başarı yolunda atılacak ilk adım olduğuna inandım.Matematik özel ders öğretmenimin başarı tüyosunu hiç unutmadım: “iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”
  Sonuç olarak matematik özel ders öğretmenim ile tırmanmayı göze aldığım ve şuan 10.sınıfların içinde 1.nci olduğum için zirvenin hazzını yaşıyorum.Bana bu itme gücünü veren ve koyduğumuz hedefleri başarmamda en büyük desteğim olan matematik özel ders öğretmenime teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

  Emre VAROL

  10.sınıf öğrencisi

 2. Her zaman matematikle arası kötü olan biriydim. En sevdiğim derslerin arasında hiç bir zaman yeri yoktu olamazdı da. Çünkü ne çalışmak ne de dersi dinlemek benim için ilgi çekiciydi… Sınavlardan bi kaç gün önce çalışa çalışa, günü kurtarmak adına çalıştım ve matematiği lise hayatım boyunca bi şekilde hallettim. Sonra 3 yıl nasıl geçtiyse geçti ve o kabus sene geldi…. 12.sınıf. Tabi hemen korku ve panikle matematik özel hoca arayışlarına girdim. Bir sürü arkadaşım ders alıyordu. Hepsinin hocalarıyla görüştüm. Ama beğenmedim çünkü bana gerçekten matematiği sevdirecek kendini de sevebileceğim tipik bir hoca öğrenci ilişkisi dışında bir öğretmen lazımdı. Neyse ben tabi stres ve panik yapmakta doruklardayken annemle internete yazmaya karar verdik önce tabi ne kadar güvenilir olabilir ki diye düşünmedik değil… Sonra ben Google a Matematik Özel Ders Bahçeşehir yazınca karşıma Cevat Hoca çıktı. İçime doğdu son senemi emanet edeceğim öğretmen bu olabilir diye düşündüm ve aradım. 15 dakika sonra kapımdaydı ki ben Bahçeşehir de oturuyorum. Zaten Cevat hocayla tanışırsanız anlayabilirsiniz onun tez canlılığındaki içtenliği, samimiyeti… Güvenilir mi diye tereddüt ettim ilk tanıştığımızda hatta psikopatlık derecesine bağlayıp eski öğrencilerine yazdım Facebook’tan… Kime yazdıysam çok sevdiğini söyledi herkes övdü durdu. Ben de Cevat hocayla haftada 3 gün matematik özel ders temalı derslerimizi başlatmaya karar verdim. Cevat hoca hakkında söylenen her şey o kadar gerçekti ki 2-3 ders sonra birbirimizin besti olduk kanka falan demeye başladık çünkü bir insan bu kadar içten, samimi ve çalışkan olabilirdi. 10 netle başladığım ygs matematiği 20 nete çıkardı Cevat hoca. Cevat hoca sadece bir öğretmen olmadı böyle canım sıkıldıkça ben yapamıyorum bu matematiği diye zırladıkça yazdığım hocam oldu Cevat Hoca. Hep sabırla dinledi sabırla bana olacağını söyledi sabırla birçok metot uyguladı. Hakkında ne yazsam az kalır. Cevat hocayla aramızdaki bağ gittikçe güçlendi ve şimdi asla bırakmayacağım canım hocam oldu o. Cevat hocayla tanışmak ve son senemi ona emanet etmek verdiğim en iyi karardı sanırım. Matematik konusunda bir sürü hoca denedim hepsi düz anlatıp giden tiplerdi ama Cevat hoca bana özel hazırladığı defterleri renkli kalemleriyle bu sene bitse bile her zaman gerçekten kalbimin bir köşesinde “bana matematiği sevdiren adam” olarak kalacak. Teşekkür ederim Cevat Hoca , sağ olun hocam iyi ki varsınız.

  GÜLŞAH ÖZDEMİR
  12.SINIF ÖĞRENCİ

 3. MATEMATİK ÖĞRENİRKEN AKLIMDAN HİÇ ÇIKARMAYACAĞIM:
  Matematik Özel Ders Öğretmenimden Matematik öğrenmek için sahip olduğum en iyi yeteneklerimi öğrendim. Bunlar sırasıyla:
  -Yapmam gerekeni yapmamı,
  -Bunları yapılması gereken zamanda ve yapmam gerektiğini,
  -Bunları istesem de istemesem de mutlaka yapmam gerektiğini öğrendim.
  Düşüncelerim iç başarımın tuğla taşları gibidir. Eğer tuğla taşlarını yerli yerine koyarsam, başarı duvarımı başarılı Düşüncelerle örerim. Matematik dersinde başarısızlığın önüne büyük ve yıkılmaz bir set çekerim. Çok fazla ve istekli çalışarak bütün matematik sorularını çözmeye başladım. Olumsuz düşüncelerimin kabiliyetimi öldürdüğünü anlamım.
  Efsane Cevat hocam sayesinde Matematik için hep olumlu düşünmeye başladım. Bana Okul hayatımda hiç bir desteğini esirgemeyen Matematik Özel Ders öğretmenime çok teşekkür ediyorum.
  Berke Akgül
  11.sınıf MF öğrencisi
  Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi