Skip links

En İyi Matematik Özel Ders Büyükçekmece

En İyi Matematik Özel Ders Büyükçekmece hocası öğrencilerine sesleniyor. YKS Matematik korkusunu ve kaygısını yenmeniz gerekmektedir. YKS Matematik sınav sorularını çözmeden başarıya ulaşamazsınız. Yolları aşmadan sevgiliye, denizleri aşmadan karaya ulaşamazsınız. Uzayı aşmadan gezegenlere ulaşmak mümkün değildir. Matematik dersinde başarısızlığın nedenini araştırmalar kaygı düzeyinin yüksek olduğunu göstermektedir.

En İyi Matematik Özel Ders Büyükçekmece

En İyi Matematik Özel Ders Büyükçekmece hocası öğrencilerine sesleniyor. YKS Matematik korkusunu ve kaygısını yenmeniz gerekmektedir. YKS Matematik sınav sorularını çözmeden başarıya ulaşamazsınız. Yolları aşmadan sevgiliye, denizleri aşmadan karaya ulaşamazsınız. Uzayı aşmadan gezegenlere ulaşmak mümkün değildir. Matematik dersinde başarısızlığın nedenini araştırmalar kaygı düzeyinin yüksek olduğunu göstermektedir.çalışmanızı ister. Böylece, başarısız öğrencilerin kaygı düzeyi yüksektir. Bunun sonucunda, başarılı öğrencilere göre kaygı düzeyinin yüksek olduğunu tespit etmiştir. Matematik sınav kaygısı olan öğrencilerin düşük performans göstermelerinin en önemli sebebi kaygıları değildir.  Dahası, çalışma alışkanlıkları kazanamamış olmalarıdır. Buna ilaveten sınav becerilerindeki yetersizlikler biçiminde düşünebilirsiniz. çalışmanızı ister. Böylece, başarısız öğrencilerin kaygı düzeyi yüksektir. Bunun sonucunda, başarılı öğrencilere göre kaygı düzeyinin yüksek olduğunu tespit etmiştir. Matematik sınav kaygısı olan öğrencilerin düşük performans göstermelerinin en önemli sebebi kaygıları değildir.  Dahası, çalışma alışkanlıkları kazanamamış olmalarıdır. Buna ilaveten sınav becerilerindeki yetersizlikler biçiminde düşünebilirsiniz.

En İyi Matematik Özel Ders Büyükçekmece hocasına göre, Matematik dersini çalışmak isteyen bir öğrencinin orta şiddette kaygı düzeyi vardır. Yüksek performans için biraz kaygıya gerek vardır. Matematik dersinde çok başarılı ya da başarısız öğrencilerin, orta düzeyde başarılı öğrencilerden daha yüksek kaygı düzeyine sahip oldukları belirlenmiştir.

MATEMATİK SINAV KAYGISI

Geometri sınav kaygısı sadece büyük YKS Matematik sınavlarına özgü değildir. Bazı öğrenciler için her sınav bir kaygı kaynağıdır. Bu kaygı çalışma ile bağlantılı değildir. Sınav ile ilgili yarattığı olumsuz düşünceler, sınavın kötü geçeceğine ilişkin inanışların bir sonucudur. Kaygı belirtileri sınav performansında gerçekten düşüşe neden olur. Bu kaygılar başarılı olamama korkusu olan ve bu korkunun aileler tarafından desteklendiği öğrencilerde daha sık görülür. Şayet öğrenci ailesinin başarıyı çok istediğini hissederse, bu biçimde yetiştirilirse “ailesinin sevgisinin Matematik başarısına bağlı olduğunu, başarısız olduğunda sevilmeyeceğini” düşünür. Bu durum kaygıyı artırır. Günlük sınavları dışında, üniversiteye giriş sınav öncesinde, aileler bir yandan çocuklarına “sınavın önemli olmadığını belirtir. Çocuğunun elinden geleni yapmasını söyler. Diğer taraftan da çok çalışmasını ister.

Bir yandan da konuşmalarının içinde “bu sınavı kazandığında her şeyin daha iyi olacağını gelecekte daha aydınlık günlerin olacağını ve yaşamının değişeceğini” belirterek daha fazla çalışmasını sağlamak ister. Ancak çocuğun kaygısına şaşırır. Bunun sonucunda baş etmesini bekler. Kaygı sırasında sıkıntı, terleme, titreme gibi fizyolojik belirtilerin yanı sıra olumsuz düşünceler gelir. “Kazanamazsam benim sonum olur. Ailem çok fedakârlık yaptı, onların yüzüne bakamam. Kazanamazsam rezil olurum. Arkadaşlarım ne düşünür.” Gibi düşünceleri olumlu hale çevirmek, kaygıyı azalmak için önemlidir.

Matematik Özel Ders Bakırköy hocası sizlere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

02.10.2021

Leave a comment