Skip links

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü diyor ki:  Bu gün gelecekte teşekkür edeceğin bir şey yap. Dahası, Matematik dersine çalış ve problem çöz. Matematik öğrenmeye cesaretiniz varsa, bütün hayalleriniz gerçekleşeceğini biliyor musunuz? Öğrencilik yaşantınız boyunca defalarca başarısız olabilirsin. Çalışmaya devam edersen başarılı olacağına inan. İstediklerin olmadı diye problem çözmekten ve çalışmaktan asla vazgeçme. Matematik sınavlarında başarının anahtarı “EYLEMDİR”. Eylem için gerekli olan ise “AZİMDİR”. Eğer aynı şeyleri yaparsan, sürekli aynı sonuçları elde edersin.

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü hocasına göre, Matematik Sınavlarında başarının başlıca sırrı hiçbir çalışmayı ertelememekten geçer. “Aklımı çok seveyim… Ben çalışmadan da Matematik sınavından başarılı olurum” diye kendine güvenmekle, hava atmayı birbirine karıştırır. Bilmiyor ki, AYT Matematik sınavında başarının en kolay ve kestirme yolu çalışmaktır. Dehanın %1 i ilham, %99 terdir. Dahası, yarın Matematik çalışırım demek, ders çalışmak istemiyorum anlamına eşittir. Matematik çalışmasını ertelemek hangi sebeple olursa olsun çok kötü bir çözüm yoludur. Ayrıca, Matematik sınavına hazırlık için en iyi ve en uygun zaman “bu gün” dür. Bir istek yaratmak, onu beslemek, geliştirmek ve çoğaltmak erdemli bir şiirdir.

GÜÇLÜ ÖĞRENCİLİK YILLARI İÇİN KENDİN OL, MATEMATİK HAYATINI KEŞFET

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası  için problemi yüksek sesle okumak çok önemlidir. Ayrıca, okuduğunuzu yüksek sesle tekrarlayın. Evdeki koşullar eğer yüksek sesle okumanıza olanak vermiyorsa, bu durumda okuduğunuzu yazmalısın. Bunu nedeni ise, içinden ve hafif sesle okunan veya çalışılan bilgiler, bütünü ile zihinsel bir izlenim olarak kalır. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Efsane hocası dikkati yoğunlaştırmak çok etkilidir.  Öğrenci zihni, dakikada 600 kelimelik bir konuşma hızını algılama kapasitesine sahiptir. Normal Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocası dakikada ortalama 150 kelime konuştuğuna göre arada 450 kelimelik bir fark oluşmaktadır. Bu durum dikkatin dağılmasına neden olur. Bunu önlemek için dikkati bir noktaya odaklamak gerekir. Bu yüzden etkin bir öğrenme için iyi bir not tutmalısınız. Matematik derslerinde not tutma öğrenmenin büyük düşmanı olan unutmayı önler. Ayrıca, ilk tekrar notların gözden geçirilmesi olmalıdır. İkinci bir durum ise hatırda kalanların başka bir yere yazılması ile olmalıdır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası öğrencileri uyarıyor. “Aman çok dikkat!”  Her öğrenci öğrendikleri Matematik & Geometri bilgilerini çok çabuk unutur.  %100 öğrendiğimiz bir Matematik sorusunu 20 dakika içinde yarısını, 50 dakika içerisinde %70 ini gün sonunda ise %80 ini unuturuz. YKS Matematik sınavlarındaki hedeflerimizi başarmak için  “UNUTMA” asla unutulmamalıdır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası  sizlere  YKS Matematik Sınavları hazırlık sürecinde başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

28.12.2022

Leave a comment

 1. MATEMATİK KONULARINI ÖĞRENİRKEN AKLIMDAN HİÇ ÇIKARMAYACAĞIM
  En İyi Matematik Özel Ders Öğretmenimden Matematik konularını öğrenmek İçin sahip olduğum en iyi yeteneklerimi öğrendim. Bunlar sırasıyla:
  -Yapmam gerekeni çok istekli yapmamı,
  -Bunları yapılması gereken zamanda ve yapmam gerektiğini,
  -Bunları istesem de istemesem de mutlaka yapmam gerektiğini öğrendim.
  Benim düşüncelerim iç başarımın tuğla taşları gibidir. dahası, eğer tuğla taşlarını yerli yerine koyarsam, başarı duvarımı başarılı Düşüncelerle örerim. Matematik dersinde başarısızlığın önüne büyük ve yıkılmaz bir set çekerim. Çok fazla ve istekli çalışarak bütün Matematik/ Geometri sorularını çözmeye başladım. Olumsuz düşüncelerimin kabiliyetimi öldürdüğünü çok güzel anladım. Efsane Cevat hocam sayesinde Matematik için hep olumlu düşünmeye başladım. Bana okul hayatımda hiçbir desteğini esirgemeyen Matematik Özel Ders hocama çok teşekkür ediyorum.
  Berke Akgül
  11.sınıf MF öğrencisi
  Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi