Skip links

Matematik Özel Ders Mimaroba

Matematik Özel Ders MimarobaMatematik Özel Ders Mimaroba Hocası diyor ki: YKS Matematik//Geometri sınavlarında başarılı olmanın sırrı, bir atlet gibi davranmaktır. Matematik Özel Ders Büyükçekmece Öğretmeni size, YKS Matematik görkemli sonuçlar alabilmeniz ve başarılı olabilmeniz için günlük çalışmanızın gerektiğine size inandırır. Çünkü büyük atletler egzersiz yaparak mükemmelliğe ulaşılabileceğini çok iyi bilirler. AYT Matematik sınavına hazırlık döneminde soru çözme egzersizi disiplin gerektirir. Matematik Özel Ders Sinanoba Öğretmeni sizin için söyleyeceği son söz: “ Disiplinin bedeli, pişmanlığın acısından daima daha azdır.” Biçiminde olacaktır. Siz de Matematik Geometri dersini planlı ve etkin verimli bir biçimde çalışmalısınız…

AYT Matematik Sınavı İçin Hedef

En iyi Matematik Özel Ders Güzelce Hocası için, hedef sahibi olmak kişide gücünün gelişimini sağlar. AYT Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedefler size, en sevdiğiniz televizyon dizisi olduğu saatte ders çalıştıran çok önemli bir güçtür. Hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın. Okulda Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz.

Matematik Özel Ders Mimaroba hocasının ifade ettiği gibi, AYT/TYT Matematik sınav stresini ve motivasyonu kontrol eden her öğrenci başarılı olur. Dahası, Motivasyonu artırmak için stresten nasıl uzak durabiliriz?  Bu nedenle sorunun cevabı birden fazladır. Ayrıca birçok çözüm ve yöntem vardır. Bilindiği gibi stresi en çok yaşayan öğrencilerdir. Yıllarca deneyimlerim sonuçlarına göre üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok sınav stresi yaşarlar. Bu yüzden üniversite YKS Matematik/Geometri sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yaşadığı psikolojiyi yakından takip ediyorum. Sonuç olarak öğrencilerin yaşadığı sorunlara bir göz atamakta fayda vardır.

  1. TYT Matematik Geometri deneme sınavlarında başım ağrıyor.

-Çok sıkça hastalanıyorum.

2. Temel Matematik dersinde, dört işlem hataları çok yapıyorum.

3. İstediğim bölümü kazansam başka hiçbir şey istemiyorum.

4. YKS Matematik/Geometri sınavları ile ilgili artık birçok kabuslar görmeye başladım.

5. Tırnaklarımı koparıyorum. Dahası saçlarım dökülüyor.

6. Çok gerginim ve bağışıklık sistemim çöktü. Kendimi nasıl sakinleştirebilir-im acaba?

Mimaroba En İyi Matematik Özel Ders öğretmenine göre, stresin olumlu bir yönü de öğrencilere Matematik/ Geometri dersi çalışma gücü vermesidir. “Biliyorsunuz ki, öğrencilik yaşantınızda YKS Matematik sınavlarına çalışmayı ertelemek geleceğinizdeki mutluluğu ertelemektir. Öğrencilik hayatınızı keyifli bir yolculuğa dönüştürmek sizin elinizde…” Başarılar dilerim.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

11.12.2021

Leave a comment