Skip links

Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü

Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü

Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocası diyor ki: Matematik öğrenmek için, kimse bize neden söylemek istemez? Niçin disiplin bu kadar önemlidir? Disiplin bizim kendimizi sevmemizin en esaslı biçimidir. Dahası, öğrencilik geleceğinin getireceği kalıcı güzellikler için, andaki geçici zevklere takılmamaktır. Disiplin senin için anlamı olanların peşinde giderken, yapılması gerekenleri yapman için kendini yeterince sevmendir.

Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü hocası ile üniversite Matematik sınavlarına hazırlanırken dikkatli olmalısın. Matematik sınavlarındaki başarı isteklerinizin gücünü kesinlikle ciddiye almanız gerekmektedir. Üniversite sınavını kazanma yolundaki sürat istediğin şiddeti kazandırır. İstekleriniz uyanınca ayaklarınız hafifler. Her sabah sizi yataktan fırlayarak kaldıracak olan Üniversite Hazırlık Matematik sınavlarındaki başarının peşine düşmek ilk amacınız olmalıdır. Öğrencilik yıllarındaki başarı önümüzdeki sürece nasıl baktığımızla yakından ilgilidir. Matematik sınavların ve sürecin senin için ne anlama geldiğini bilirseniz, hedefe ulaşmak için elinizde bir ipucu olabilir. Üniversite Hazırlık TYT ve AYT Matematik sınavları sizin için ne anlama geliyor? Sizde hangi duygu ve düşünceler oluşmaktadır. Bunu cevabı Geometri sınavları için çok önemlidir. Dahası, sınava nasıl bir anlam yüklüyorsak, hazırlık döneminde sınavla ilgili yaşadıklarımıza vereceğimiz tepkiler de bu yönde olacaktır. Matematik Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, sınavın sizde oluşturduğu etki ölçüsünde ya hedeflerimize ulaşmamızda bir araç olacak ya da sevmediğimiz, kızgınlıkla, kaygı ile baş etmeye çalıştığımız bir amaç haline gelecektir.

YKS Matematik Üniversiteye Hazırlanırken

Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü hocasına göre, TYT Matematik sınavlarına hazırlık sürecinde iki düşünce öne çıkmaktadır. Birincisi, “Sınava hazırlıkta kontrol elinizdedir.” İkincisi, ” Sınava hazırlıkta kontrol bizim dışımızdadır.”  Birinci düşünce yapısında olayları belirleyen ve kontrol eden biz oluruz. Bu gruptaki öğrenciler ne istediklerini çok iyi bilirler. Çok azimli ve kararlıdırlar. Ek olarak, zamanı ve kendilerini iyi yönetirler. İkinci gruptaki öğrenciler, düşünce yapısındaki öğrenciler, ne yapılması gerektiğini bilmekte ancak bir türlü uygulamaya geçemezler. Kendilerine tam olarak güvenmezler, sürekli endişe içindedirler. Dahası, yeteri kadar azimli değildirler. Ayrıca, çalışma disiplinleri hiç gelişmemiştir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası, sizlere sınava hazırlıkta kontrolü elinizde bulundurmanızı isterken,  başarılar diler. Sakın unutmayınız ki, “siz neye hazırsanız, o da size hazırdır .” ifadesini kullanıyor.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

19.05.2022

Leave a comment