Skip links

Yeşilköy Matematik Özel Ders

 Yeşilköy Matematik Özel DersYeşilköy Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavları için, unutma kaybettiğinde değil vazgeçtiğinde yenilirsin. YKS Geometri sınavı için hayalleriniz size gücünüzün oluğunu gösterir. AYT Matematik sınavına hazırlanırken, her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme! İşte orası sınavı kazanacağın noktadır. Matematik sınavlarına hazırlanırken, plan ve azim gerek ve yeter şarttır. Matematik dersinde bildikleriniz değil, doğru zannettikleriniz başınızı belaya sokar. Geometri-Matematik sorusunu çözerken için masanızın üzerinde daima ‘3-K’- Kalem, Kağıt ve Kitap- bulundurmalısınız. Aksi takdirde emekleriniz boşa gider.

Geometri Özel Ders Yeşilköy Hocasına göre, Matematik dersini çalışmaması ve öğrenmemesiyle ile ilgili iki sorun olabilir. Sonuç olarak öğrenci negatif tutum sergilememelidir. Bu nedenle, öğrencinin teknik yetersizlik sorunu ve tavır sorununu da unutmamalıdır. Her öğrenci öğrenmenin önemine inanmaması öğrenmeye gerçek değerini vermemesidir. Dahası, öğrenmeye karşı negatif bir tutum olmasıdır. Matematik öğrenmeyi öğrenmede önce tavır sorunu, sonra teknik sorunu çözülmelidir. Öğrenme yetersizliği yaşayan bir öğrenci, öncelikle Geometri öğrenmeye bakış açısını değiştirmesi gerekmektedir. Öğrenmeye karşı olumsuz bir tavır içerisinde olan bir öğrenciye, etkili öğrenme tekniklerini öğretmek, bir demiri sıcaklıkta eritmeden şekillendirmeye çalışmak gibidir.

MATEMATİK ÇALIŞMAYA KENDİNİZİ NASIL HAZIRLAYABİLİRSİNİZ?

Matematik dersini başarılı öğrenmenin sırrı nedir? Başarılı öğrenme yüzde elli moral durumuna, yüzde elli teknik yeterliğe bağlıdır. Teknik, nasıl öğrenileceğini bilmek gerekir. Bu nedenle, öğrenmeyi öğrenmiş olmak demektir. Motivasyon ise Matematik konusunu öğrenme isteği duymaktır. Geometri problem çözme anında içinde bulunan duygusal durumun öğrenmeye uygun olmasıdır. Sonuç olarak öğrenme başarımızın yarısı, kendinizi öğrenmeye müsait duygusal duruma getirebilmemiz, diğer yarısı ise nasıl ders çalışmamız gerektiğini bilmemize bağlıdır.

Yeşilköy Matematik özel Ders öğretmenine göre, başarılı öğrenmenin temeli, beyin ve bedenin öğrenmeye doğru bir şekilde ve ihmal edilmeden hazırlanmasıdır. Ayrıca, yarışmacıların yarışmaya hazırlanması gibi, öğrenci de kendini ders çalışmaya psikolojik ve fizyolojik yönden hazırlamalıdır.

Atakent Matematik Geometri Özel Ders öğretmenine göre, dersini çalışırken canınız sıkılıyorsa önce bunun nedeni araştırmalıdır. Şayet can sıkıntısının nedeni yalnızlık ise arkadaş ortamında çalışmanızı öneririm. dahası, sorun kaygı ise, kaygıyı azaltıcı zihinsel ve fiziksel egzersizler yapmalısınız. Şayet isteksizlikten kaynaklanıyorsa, biraz hedeflerinizle ilgili hayaller kurmalısınız. İkinci etapta, bu hayallerinizin gerçekleşmesinin Matematik çalışma ile mümkün olacağınızı düşünün. Bunun sonucunda devreye sabır da girer. 

Bakırköy Matematik Özel Ders hocasına göre, “SİZ MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN NEYE HAZIRSANIZ, O DA SİZİN İÇİN HAZIRDIR.”

Sonuç olarak, Beylikdüzü Özel Matematik Ders hocası sizlere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

08..11.2021

Leave a comment