Skip links

Alkent 2000 Çamlıca Villaları Matematik Özel Ders

Matematik Özel Ders Alkent 2000

Alkent 2000 Çamlıca Villaları Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavına hazırlanırken düşünceleriniz çok önemlidir. Ayrıca, düşüncelerinizin gücünü, davranışlarınızı ne kadar etkileyebildiğinizden anlayabilirsiniz. Dahası, sürekli futbolu düşünen bir öğrenci, okul yolunda bile top sürer gibi yürür. Matematik dersinde başarıyı düşünen bir öğrenci ders çalışması gereken zamanda, okula iki adım ileri bir adım geri gediyorsa, başarıya yönelik düşünceye sahip değildir. Buna “piyano düşüncesi” diyebiliriz. Bir kişi piyano bileti aldığında beyninde zenginlikle ilgili onlarca düşünce oluşur. Ama bu düşünceler onu bir türlü zenginleştiremez. O düşünceler “talih kuşuyla” beraber uçup gider. Daha da kötüsü “piyano düşüncesine “ sahip kişiler yattığı yerden zengin olmayı düşünür. Ayrıca, zengin olma düşüncesi onu harekete geçirmez. Eğer sizde “piyano düşüncesine” sahipseniz ders çalışmadan, bedel ödemeden yani harekete geçmeden üniversite sınavını kazanacağınızı, istediğiniz başarıya ulaşacağınızı düşünürsünüz.  Fakat üzgünüm yanılıyorsunuz. Çünkü düşünceleriniz sizi harekete geçirmiyorsa, “başarı odaklı” düşünmüyorsunuz.

Matematik İçin Düşüncelerin Müthiş Gücü

Her Matematik sorularını çözen öğrenciler büyük düşünür.

Onların bireysel başarısı sınıfı ve kendilerini yönlendirir.

Matematik sorularını çözemeyen öğrencilerin yerine çözen vardır. Bu nedenle çözemeyen öğrencilerin bireysel başarısı yoktur. Sınıfın ve başkalarının başarısını sahiplenirler.

Çözemeyen öğrenciler, çözen öğrencilerin başarısı ile övünürler.

Çözen öğrenciler ise en büyük başarıyı yalama peşinde oldukları için övünmeye dahi vakit bulamazlar.

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocası için, düşünceleriniz sizi başarı yönünde sizi harekete geçirebiliyorsa bu durum “büyük düşünce” diyebiliriz. Yola yüksekten başlamaya cesaret etmeliyiz. Hep yükseği düşünmeliyiz. Bunun anlamı şudur: “Düşüncelerimiz bizim limitimizi belirler.” Düşüncelerin ne kadar güçlü ve etkili olduğu deneylerle ispat edilmiştir. Araştırma ve deneylerin dışında asıl düşüncenin gücünü yaşayanların sözlerine kulak vermenin önemi büyüktür.

 “Üzüntü, korkunun insan kafasında meydana getirdiği ince bir akıntıdır. Onun büyümesine müsaade edilirse, o küçük akıntıdan, bütün öteki düşünceleri içine alıp akıtan bir kanal olur.”

“Her eylemin atası düşüncedir.” Ralp waldo Emerson

“İyi ya da kötü bir şey yoktur, fakat biz düşüncemizde iyi ve kötüyü yaratıyoruz.” William Shaespeare

“Deneyim düşüncenin, düşünce ise eylemin çocuğudur.” B. Dısraeli

İnsanlar, dünyayı düşüncelerin yönettiğini görenlerdir.” Emerson

“Düşünce kabiliyetini öldüren en büyük düşman alışkanlıktır.” S. Maugham

“Akıl durunca düşünce durur. Düşünce durunca hareket durur. Hareketsizlik çürümenin eşiğidir.” Gazali

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocasına göre, Matematik problemini çözmek için düşünce goncadır; dil tomurcuk. Eylem ise bunların arkasındaki meyvedir. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası bu yazıyı bir kez daha okumanızı öneriyor.

Sonuç olarak, Alkent 2000 Çamlıca Villaları Matematik Özel Ders Hocası  haziran ayında gireceğiniz YKS Matematik sınavlarında sizlere, başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

18.03.2024

Leave a comment