Skip links

Bakırköy Uzman Matematik Özel Ders

Matematik Özel Ders Bakırköy

Bakırköy Uzman Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS matematik Geometri için zirvede korkuya yer yok! Yeteneğini sonsuz azim ve çalışma hırsıyla birleştiren öğrencilerden olmalısın! Ayrıca, sabah yorgun uyanabilirsin ama bil ki, sınava gireceğin rakiplerin harıl, harıl matematik testleri çözüyor. Dahası, sen de çözmek zorundasın…

Oldukça yoğun gelen bir çalışmanın ardından güneş yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladı. Haziran sınav ayı yaklaşıyor. Bu Matematik Özel Ders Bakırköy hocası ile ders çalışanlar için iyi haber olabilir. Çünkü onlar eylül ayından beri Matematik derslerinden netlerini artırarak bu zamana kadar geldiler. Ancak YKS Matematik derslerinden netleri istediği düzeyden uzak olan öğrenciler aynı zamanda bir alarm sinyali gibidir. Onlarda panik yapmasınlar. Ayrıca, bu sorunu gidermek için onlar da Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeninden destek alarak netlerini hemen artırabilirler.

YKS MATEMATİK İÇİN BAHAR HAREKÂTI

Bakırköy Uzman Matematik Özel Ders Hocasına göre, hiç Matematik derslerini çalışmayanlar ise, “Eyvah haziran sınav ayı geliyor” paniği ile kendilerini çalışma odalarına atanlar… Siz de onlardan bir iseniz çok şanslısınız. Sorunu Erken İhbar Sistemi(EİS) hemen tespit ettiniz. Harekete geçiniz. Hemen çalışmaya başlayınız. Yoksa aldığınız netlerle hedefinize ulaşamazsınız. Matematik derslerini öğrenme, matematiksel bilgileri anlayarak algılama, kaydetme, hatırlama ve uygulayarak kullanma sürecidir. Matematik Özel Bahçeşehir Dersinde öğrenme süreci öğrencinin aktif olduğu bir süreçtir ve öğrencinin mutlaka çaba göstermesi sonucunda gerçekleşebilir. Öğrenme esnasında duyu organlarımızı ve duygularımızı sürece ne kadar dâhil edebilirsek tam öğrenmeyi sağlamış oluruz.

Matematik öğrenmede hafızanın çok büyük önemi vardır. Ayrıca, bilim adamlarının son zamanlarda yaptıkları çalışmalar, beynimizle ile ilgili daha önceden öğrendiğimiz ve bildiğimiz bilgilerin yanlış olduğunu ortaya koydular. Söylenenlerin tersine beynimizin belli bir bölümü değil tamamını kullandığımız ortaya çıkmıştır. Eski bildiklerimizde beynin büyük ve çok sayıda beyin hücren varsa ise zeki olduğunu söylerlerdi. Ancak günümüzde, zekânın beyin hücrelerinin sayısıyla değil, beyin hücreleri arasındaki bağların artması ile doğru orantılı olduğu saptanmıştır.

Beynimiz algıladığı Matematik bilgilerini daha önce duyup duymadığını veya görüp görmediğini kontrol ederek nereye yerleştireceğine karar verir. Beyin sadece bilgiyi almaz. Aynı zamanda onu işler. Bilgisayar gibi çalışır. Bilgisayar girilen bilgileri daha sonra kullanabilmesi için onları saklaması, yani depolaması gerekir. Beynimizin hafızaya kaydetmesi için yeni bilgiyi test etmesi gerekir. Dahası, öğrenme pasif olduğunda bu öğrenilen bilgileri kayıt etmez.

Sonuç olarak, Bakırköy Uzman Matematik Özel Ders hocası sizlere, düzenli, yerinde ve zamanında çalışmanızı ister.

Matematik için deha, her gün sabah sekizde çalışma masasına oturup, gece on ikide kalmaktır.” Paul Valery

Karakayalı, Cevat

21.03.2024

Leave a comment