Skip links

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler

MATEMATİK VE TECRÜBE

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler Ünlü Hocaya sormuşlar “Matematik dersinde  başarının sırrı nedir?” diye; hoca iki kelime ile cevap vermiş:

“ Doğru çözümler.”

Peki, doğru çözümler nasıl yapılır?” diye sorduklarında ise tek kelime söylemiş:

“Tecrübe”

Son olarak “Tecrübe nasıl oluşur?” diye sorduklarında ise hoca yine iki kelime ile cevaplamış:

Yanlış çözümler.”

Matematik derslerinden başarılı ve tecrübeli olmayı seçtiğiniz için nelerden vazgeçebilirsiniz? Dahası, vazgeçtiklerinizi (Feda ettiklerinizi) terazinin bir tarafına, başarıyı ve tecrübeyi diğer tarafına koyun. Başarı ve tecrübeyi seçtiğiniz için vazgeçtikleriniz ne kadar fazla olursa, ağırlığı o kadar çok olacak, ağırlığı ne kadar çok olursa başarının olduğu taraf o kadar yükselecektir. Vazgeçtikleriniz size başarının ve tecrübenin fiyatını gösterir. Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler hocası devam ediyor. Matematik dersinde başarı ve tecrübeyi seçtiğiniz için vazgeçilen şeylerin başında, sevdiklerine ayrılan zaman gelir. Ayrıca, Amerikan iş dünyasında “ Başarı mesai saatlerine sığmaz.” Diye bir değiş vardır. Ayrıca, Matematik kahramanlarının mesai saatleri yoktur. Hem okul derslerinde başarılı olmak, hem de kendine ve bilgisayar oyunlarına bolca zaman ayırmak, dünyada ”adaleti tecelli ettirme” çabasına benzer. Uğrunda çaba gösterilmeye değer ama hiçbir zaman da tam olarak ulaşılamayacağı bilinir.

MATEMATİK İÇİN HEDEFLER BİTMEZ

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler Hocası, Matematik derslerinde tam öğrenmede başarıyı yakalamak için kullanılan çeşitli yöntemler; düz anlatım, soru-cevap buluş yolu öğrenme, gezi-gözlem inceleme, gösterip yaptırma, örnek olay inceleme, problem çözme, proje çalışması, rol alma, iş birliğine dayalı öğrenme vb.dir. Bahçeşehir Matematik Özel Ders hocası bu yöntem ve teknikleri kullanarak öğrencinin somut model ve nesnelere, grup çalışmaları içinde arkadaşlarıyla ve çevreleriyle etkileşim kurarak kendi fikirlerini oluşturmalarını hedeflemiştir. Bu şekilde öğrencinin Matematik derslerine karşı motivasyonlarının da artacağı düşünülmüştür.

Matematik Özel Ders Bakırköy Hocası, öğrencinin işlemsel becerilerinin geliştirilmesinden çok, geometrik kavramların ve bunların ilişkilendirilmesinin geliştirilmesini amaçlar. Dahası, soyut ve nitelikli olan geometrik konu ve kavramların öğrenci tarafından algılanmasının kolaylaştırılması için somut hayat modelleri kullanır ve öğrencinin soyutlama yapabilmelerine yardımcı olmasını amaçlar.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası; öğrencinin problem çözme, iletişim kurma, akıl yürütme ve ilişkilendirme gibi becerilerinin gelişmesine yönelik etkinliler sunar. Ayrıca, bu etkinliklerle öğrencinin sadece geometrik kavram ve bilişsel davranışlarının gelişimine değil aynı zamanda duyuşsal ve psikomotor durumları ile de ilgilenir.

Karakayalı, Cevat

26.09.2023

Leave a comment