Skip links

Bahçeşehir Matematik Ders Verenler

Bahçeşehir Matematik Ders Verenler

Bahçeşehir Matematik Ders Verenler Hocası diyor ki: Matematik dersini çalışmak nefes almak gibidir, onu anlamadan çözmemiz ve yaşamamız imkansızdır. Dahası, hayallerinize giden yolda Matematik Özel Ders Hocanız yanınızda olduğunda, artık Matematik dersi sizden korksun. Matematik dersinde başarılı olmanız için bir atlet gibi davranmam gerektiğine inanmanızı sağlar.  Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası ile Matematik konusunda görkemli sonuçlar alabilmeniz ve başarılı olabilmem için günlük çalışmamı ve günlük egzersizler yapmam gerektiğini size inandırır. Çünkü büyük atletler mükemmelliğe egzersizle ulaşılabileceğini çok iyi bilirler. Ayrıca, Matematik dersinden soru çözme egzersizi disiplin gerektirir. Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmenimizi söyleyeceği son söz: “ Disiplinin bedeli, pişmanlığın acısından daima daha azdır.” Şeklindedir. Ek olarak, siz de Matematik dersini planlı ve etkin verimli bir biçimde çalışmalısınız…

Merhaba Matematik!

Bahçeşehir Matematik Ders verenler Öğretmenimle beraber ders çalıştığımda, konuları iyi anladığımda sizinle işimiz çok kolay olacağını bilmeni istiyorum. Çünkü ben öğretmenimle beraber muhteşem ikiliyiz. Bahçeşehir Matematik Özel Ders Öğretmenimden muhteşem üçlü kuralını da öğrendim. Geometri dersinde dik üçgende kenar ortayında çok işime yarıyor ve Geometri dik üçgen sorularını artık kolaylıkla çözebiliyorum. Fakat sadece Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmenimin bana desteği yetmez. Birazda kendim gayret etmen ve kendime motivasyon için hedefler koymam gerektiğini de biliyorum.

Matematik derslerinde ve okul hayatında başarılı olmak için öncelikle hedef belirlemeliyiz. Hedefler düşüncelerin netleşmesini, sağlar. Ayrıca, zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların varıp etkili kullanmanızı sağlar. Claude Bernard’ın dediği gibi: “Aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.” Ne yapacağınıza nasıl yapacağınıza karar vermezseniz, hayat da sizin için nasıl kara vereceğine şaşırır. Kararsızlık Matematik dersleri için başarısızlık demektir. Hedeflerinizi net olarak belirlediğiniz takdirde, beyniniz sizi, o belirlediğiniz hedefe kilitler ve hedefi tam on ikiden vurmanız için programlar. Çünkü beyin hayalinizi geçek olarak kabul edecek, isteseniz de istemeseniz de harekete geçecektir.

Hedef sahibi olmak kişide gücünün gelişimini sağlar. Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedef size, en sevdiğiniz televizyon dizisi olduğu saatte ders çalıştıran çok önemli bir güçtür. Hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın, okulda Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. André Gide’in şu başarı tüyosunu unutmayın: “İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.”

Matematik İçin Hedefler Bitmez!

“Hedef” öğrenciyi motive eden ve davranışları istenen yönde hedefe ulaşma yönünde harekete geçiren güce sahiptir. Hedef sahibi öğrenciler kendilerinde okul başarısı yönünde motivasyon bulacaklardır. Hedefi olmayanlar ise niçin ders çalışacağını bilmedikleri için tembellik yönünde motive olacaklardır. Hedefe kilitlenen bir öğrenci, o hedefe kilitleneceği için önüne çıkan engelleri daha kolay aşma gücünü ve esnek davranma yeteneğini kazanması kolay alacaktır. 

Gireceğiniz YKS Geometri Matematik sınavlarında başarılar dilerim.

Karakayalı, Cevat

31.03.2023

Leave a comment