Skip links

Matematik Özel Ders Bahçeşehir

MATEMATİK İÇİN HEDEFLER BİTMEZ, İÇİNDEKİ SENİ ÇIKAR!

BAŞARIYA ULAŞMANIN ŞAŞIRTICI SIRLARI

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası diyor ki; Matematik öğrenmek için öğrencinin akıllıca hareket etmesi için üç yol vardır:

En İyiMatematik Özel Ders BahçeşehirBirincisi yapacağı problem üzerinde düşünmektir ki bu en asil yoldur. İkincisi önceden yapılmış iyi bir şeyi taklit etmekle olur. Bu en kolay yoldur. Üçüncüsüne gelince bu en acı yoldur, deneyerek, uğraşarak bulunan yol.” Konfiçyus

Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, YKS Matematik/Geometri sınavlarına hazırlanmak istediği halde, hazırlanamayan, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır: Hareket, Heyecan, Hız, Hırs

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, Matematik/Geometri öğrenirken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanması, bedenin paslanması halidir. Matematik aynı zamanda çalışmaya başlamadan birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Dikkat dağınıklığını önler ve dikkat konsantrasyonunu süresini artırır. Nasıl böylelikle geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyin. Ayağa kalkın ve yürüyerek düşünün. Öğrendiğiniz Matematik/Geometri  teoremleriniz üzerine parkta koşarken düşünün. Hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin çok önemli olduğunu belirtmiştir.En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, Matematik/Geometri  derslerini çalışırken, ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. Emerson’a göre: “Heyecan duyulmadan Matematik/Geometri problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi Matematik ve Geometri öğrenmesi için diri tutan “pozitif” bir atmosferdir.  Atalet savaşçıları, üzerine gelen azgın nehir sularından elektrik üreten hidroelektrik santralleri gibi, kendisini durdurmak ve yıpratmak için önüne konan engellerle mücadelesinden enerji üretmelidir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası için, Matematik çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri, hızdır. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, sizi hiçbir zaman yakalayamasın! Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız Matematik ve Geometri problemlerini çözme ortalama hızınızın böylelikle geçtikçe, atalet hep arkanızda kalacaktır. Hızlı yaşarken bir noktaya dikkat edin, aklınız fazla geride kalmasın böylelikle. Bazı öğrenciler zamanını enerjini ve kaynaklarını gereksiz amaçlara harcamaktan dolayı asıl amacını gerçekleştirmeye zaman, enerji ve kaynak bulamaz.

Matematik

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, ataleti yenmenin dördüncü panzehri hırstır. Matematik çalışma ve öğrenme hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ama heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. Ancak Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır: Matematik/Geometri Çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.” Bu dört iksirin kullanımındaki kritik nokta nedir? Önce ataletimi yeneyim, sonra hızlı, heyecanlı, hareketli ve hırslı bir öğrencilik hayatım olacak diye düşünmeyin. Hızlı, hareketli, heyecanlı ama hırslı bir hayat yaşadığınızda ataletinizi yenebileceksiniz. Elinizde bulunan kum saatinizi ters çevirin.

Sözün özü: Kalk ve yap! Ataletli olduğunuz için harekete geçmediğinizi düşünmek yerine, harekete geçmediğimiz için ataletli olduğumuzu düşünmeliyiz.

Matematik ve Atalet

Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmeniniz Matematik/Geometri  öğrenmeniz için, sizin ataleti yenmeye ve harekete geçmeye hazırladı, ama harekete geçecek olan sizsiniz.  Ataletten kurtulmak için kendinizi hala hazır hissetmiyorsanız, hazır olma hislerinizi beklemeyin, Matematik//Geometri çalışmak için harekete geçin.

Ataletten kurtulma mücadelenizde atalete düşmemelisiniz. “Ataletini yenemediği için ataleti yenemeyenlerden” olmamalısınız. Matematik çalışmak için ilk adım böylelikle çok önemli.

-Eylemin sınırlarını genişletin.

Matematik Özel Ders ama Bu bir sınır savaşıdır. İleriye doğru ancak attığınız her adım, öğrencilik hayatınızı kuşatan ataletin alanını bir adım genişletecektir.

Geometri Çalış

Bu yazının tüm içeriği özü:

Masaya otur ve Matematik/Gometrri çalış!”

Sizi gidebileceğiniz en ileri noktaya götürecek yolun, ayaklarınızın ucundan başlayacağını hatırlatmak isterim. Bu yüzden kalk ve bir problem çözmek lazım!

Elinizdekilerle, hemen şimdi, bulunduğunuz yerden başlayın ama adım adım ilerleyin.

Tevfik fikret’in sölediği gibi: “Uğraş, didin, düşün, ara, bul, koş, atıl, bağır. Durmak zamanı geçti, Matematik /Geometri çalışmak zamanıdır.”

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Hocası sizlere, YKS= TYT+AYT Matematik//Geometri Sınavlarında başarılarınızın daim olmasını diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

15.08.2021

Leave a comment

 1. MATEMATİK İÇİN DESTAN YAZDIĞIM BAŞARI HİKAYEM (www.cevathoca.com)
  Efsane Cevat Hocam ;
  10.sınıfta MATEMATİK dersinde başarılı olmak için, Matematik özel ders öğretmenimle beraber kendime yaz aylarında hedef koydum hedefler düşüncelerin netleşmesini, zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların etkili kullanmamızı sağladığına inandım. ”Aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz. “Ne yapacağıma karar vermezsem, hayatta benim için nasıl karar vereceğine şaşırır. Kararsızlık matematik geometri dersleri için başarısızlık demektir. Hedeflerimi net olarak belirttiğim takdirde, beynim beni o belirlediğim hedefe kilitledi ve hedefi tam 12 den vurmam için programlandı. Sonuç olarak matematik 1. ara sınavından 96 alarak 10. sınıfların içinde rakiplerimi üzmeden 1. olmamı sağladı. Matematik özel ders öğretmenimin sayesinde beynim hayalimi gerçek olarak kabul etti ve bana bu gururu yaşattı.
  Hedef sahibi olmak benim gücümün gelişmesini sağladı koyduğum hedef bana en sevdiğim televizyon dizisi olduğu saatte matematik dersi çalıştıran çok önemli bir güçtü hedef belirlemek matematik dersi için başarı yolunda atılacak ilk adım olduğuna inandım. Matematik özel ders öğretmenimin başarı tüyosunu hiç unutmadım: “iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”
  Sonuç olarak matematik özel ders öğretmenim ile tırmanmayı göze aldığım ve şuan 10.sınıfların içinde 1.nci olduğum için zirvenin hazzını yaşıyorum. Bana bu itme gücünü veren ve koyduğumuz hedefleri başarmamda en büyük desteğim olan matematik özel ders öğretmenime teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

  Emre VAROL

  10.sınıf öğrencisi

 2. Her zaman matematikle arası kötü olan biriydim. En sevdiğim derslerin arasında hiç bir zaman yeri yoktu olamazdı da. Çünkü ne çalışmak ne de dersi dinlemek benim için ilgi çekiciydi… Sınavlardan bi kaç gün önce çalışa çalışa, günü kurtarmak adına çalıştım ve matematiği lise hayatım boyunca bi şekilde hallettim. Sonra 3 yıl nasıl geçtiyse geçti ve o kabus sene geldi…. 12.sınıf. Tabi hemen korku ve panikle matematik özel hoca arayışlarına girdim. Bir sürü arkadaşım ders alıyordu. Hepsinin hocalarıyla görüştüm. Ama beğenmedim çünkü bana gerçekten matematiği sevdirecek kendini de sevebileceğim tipik bir hoca öğrenci ilişkisi dışında bir öğretmen lazımdı. Neyse ben tabi stres ve panik yapmakta doruklardayken annemle internete yazmaya karar verdik önce tabi ne kadar güvenilir olabilir ki diye düşünmedik değil… Sonra ben Google a Matematik Özel Ders Bahçeşehir yazınca karşıma Cevat Hoca çıktı. İçime doğdu son senemi emanet edeceğim öğretmen bu olabilir diye düşündüm ve aradım. 15 dakika sonra kapımdaydı ki ben Bahçeşehir de oturuyorum. Zaten Cevat hocayla tanışırsanız anlayabilirsiniz onun tez canlılığındaki içtenliği, samimiyeti… Güvenilir mi diye tereddüt ettim ilk tanıştığımızda hatta psikopatlık derecesine bağlayıp eski öğrencilerine yazdım Facebook’tan… Kime yazdıysam çok sevdiğini söyledi herkes övdü durdu. Ben de Cevat hocayla haftada 3 gün matematik özel ders temalı derslerimizi başlatmaya karar verdim. Cevat hoca hakkında söylenen her şey o kadar gerçekti ki 2-3 ders sonra birbirimizin besti olduk kanka falan demeye başladık çünkü bir insan bu kadar içten, samimi ve çalışkan olabilirdi. 10 netle başladığım ygs matematiği 20 nete çıkardı Cevat hoca. Cevat hoca sadece bir öğretmen olmadı böyle canım sıkıldıkça ben yapamıyorum bu matematiği diye zırladıkça yazdığım hocam oldu Cevat Hoca. Hep sabırla dinledi sabırla bana olacağını söyledi sabırla birçok metot uyguladı. Hakkında ne yazsam az kalır. Cevat hocayla aramızdaki bağ gittikçe güçlendi ve şimdi asla bırakmayacağım canım hocam oldu o. Cevat hocayla tanışmak ve son senemi ona emanet etmek verdiğim en iyi karardı sanırım. Matematik konusunda bir sürü hoca denedim hepsi düz anlatıp giden tiplerdi ama Cevat hoca bana özel hazırladığı defterleri renkli kalemleriyle bu sene bitse bile her zaman gerçekten kalbimin bir köşesinde “bana matematiği sevdiren adam” olarak kalacak. Teşekkür ederim Cevat Hoca , sağ olun hocam iyi ki varsınız.

  GÜLŞAH ÖZDEMİR
  12.SINIF ÖĞRENCİ

 3. MATEMATİK ÖĞRENİRKEN AKLIMDAN HİÇ ÇIKARMAYACAĞIM:
  Matematik Özel Ders Öğretmenimden Matematik öğrenmek için sahip olduğum en iyi yeteneklerimi öğrendim. Bunlar sırasıyla:
  -Yapmam gerekeni yapmamı,
  -Bunları yapılması gereken zamanda ve yapmam gerektiğini,
  -Bunları istesem de istemesem de mutlaka yapmam gerektiğini öğrendim.
  Düşüncelerim iç başarımın tuğla taşları gibidir. Eğer tuğla taşlarını yerli yerine koyarsam, başarı duvarımı başarılı Düşüncelerle örerim. Matematik dersinde başarısızlığın önüne büyük ve yıkılmaz bir set çekerim. Çok fazla ve istekli çalışarak bütün matematik sorularını çözmeye başladım. Olumsuz düşüncelerimin kabiliyetimi öldürdüğünü anlamım.
  Efsane Cevat hocam sayesinde Matematik için hep olumlu düşünmeye başladım. Bana Okul hayatımda hiç bir desteğini esirgemeyen Matematik Özel Ders öğretmenime çok teşekkür ediyorum.
  Berke Akgül
  11.sınıf MF öğrencisi
  Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

 4. Her zaman matematikle arası kötü olan biriydim. En sevdiğim derslerin arasında hiç bir zaman yeri yoktu olamazdı da. Çünkü ne çalışmak ne de dersi dinlemek benim için ilgi çekiciydi… Sınavlardan bi kaç gün önce çalışa çalışa, günü kurtarmak adına çalıştım ve matematiği lise hayatım boyunca bi şekilde hallettim. Sonra 3 yıl nasıl geçtiyse geçti ve o kabus sene geldi…. 12.sınıf. Tabi hemen korku ve panikle matematik özel hoca arayışlarına girdim. Bir sürü arkadaşım ders alıyodu hepsinin hocalarıyla görüştüm. Ama beğenmedim çünkü bana gerçekten matematiği sevdirecek kendini de sevebileceğim tipik bir hoca öğrenci ilişkisi dışında bi öğretmen lazımdı. Neyse ben tabi stres ve panik yapmakta doruklardayken annemle internete yazmaya karar verdik önce tabi ne kadar güvenilir olabilir ki diye düşünmedik değil… Sonra ben Google a Matematik Özel Ders Bahçeşehir yazınca karşıma Cevat Hoca çıktı. İçime doğdu son senemi emanet edeceğim öğretmen bu olabilir diye düşündüm ve aradım. 15 dakika sonra kapımdaydı ki ben Bahçeşehir de oturuyorum. Zaten Cevat hocayla tanışırsanız anlayabilirsiniz onun tezcanlılığındaki içtenliği, samimiyeti… Güvenilir mi diye tereddüt ettim ilk tanıştığımızda hatta psikopatlık derecesine bağlayıp eski öğrencilerine yazdım Facebook’tan… Kime yazdıysam çok sevdiğini söyledi herkes övdü durdu. Ben de Cevat hocayla haftada 3 gün matematik özel ders temalı derslerimizi başlatmaya karar verdim. Cevat hoca hakkında söylenen her şey o kadar gerçekti ki 2-3 ders sonra birbirimizin besti olduk kanka falan demeye başladık çünkü bi insan bu kadar içten, samimi ve çalışkan olabilirdi. 10 netle başladığım ygs matematiği 20 nete çıkardı Cevat hoca. Cevat hoca sadece bi öğretmen olmadı böyle canım sıkıldıkça ben yapamıyorum bu matematiği diye zırladıkça yazdığım hocam oldu Cevat hoca..hep sabırla dinledi sabırla bana olacağını söyledi sabırla bir çok metod uyguladı. Hakkında ne yazsam az kalır. Cevat hocayla aramızdaki bağ gittikçe güçlendi ve şimdi asla bırakmayacağım canım hocam oldu o. Cevat hocayla tanışmak ve son senemi ona emanet etmek verdiğim en iyi karardı sanırım. Matematik konusunda bir sürü hoca denedim hepsi düz anlatıp giden tiplerdi ama Cevat hoca bana özel hazırladığı defterleri renkli kalemleriyle bu sene bitse bile her zaman gerçekten kalbimin bir köşesinde “bana matematiği sevdiren adam” olarak kalacak. Teşekkür ederim Cevat Hoca , sağolun hocam iyi ki varsınız

  GÜLŞAH ÖZDEMİR
  12.SINIF ÖĞRENCİSİ

 5. MATEMATİK/ GEOMETRİ SINAVLARI İÇİN BAŞARI HİKAYEM:
  İçimden hiç matematik geometri derslerini çalışmak gelmiyordu. Matematik/Geometri derslerinin başına oturuyorum ama isteğin kayıp oluyor. Dahası hayale dalıyordum. Bugün geçti yarın çalışmaya başlarım ; zaten TYT Matematik /Geometri sınavına çok az bir zaman kaldı; ben bir şey bilmiyorum, yapamayacağım galiba; çok eksiğim var ama tamamlamam olanaksız , ben bu matematik geometri derslerinden nefret ediyorum derken…
  Matematik geometri için en beklemediğim anda en umulmadık yerden Matematik Geometri Özel Ders Hocamdan bana destek geldi. Yepyeni bir öğrencilik yaşamım başladı. Matematik özel ders öğretmenimle matematik çalışmaya başladıktan sonra girdiğim ilk matematik sınavından 80 aldım. Bu yüzden be kendinden umut kestim ne de öğrencilik hayatımdan….
  Benim motivasyon itici bir güç oldu. YKS = TYT+ AYT Matematik/Geometri başarı için gerek ve yeter şart olduğuna inandım. Her işi başarabilmeniz için o işi başarmamızı sağlayan bir itme güve ihtiyacınız var. Aksi halde harekete geçemeyiz, ataletimizi yenemeyiz ve yerimizde patinaj yapar dururuz. İşte beni harekete geçirecek olan matematik geometri özel ders hocanız oldu. Sadece dilek dilemek beni harekete geçirmedi. Dilek dilemek zayıf bir arzudur. Hedeflerinize ulaşmak için inanç çok önemlidir ve güçlü bir arzunuz olması gerekir. Motivasyon oluşturmanızın en büyük ve etkili yolu çıtayı yüksek tutmaktır. Büyük hedeflere ulaşmanın yolu da büyük amaçları kaplumbağa misali küçük adımlara bölmek ve her bir adımını atarak ilerlemektir. YKS Matematik /Geometri sınavların için başardığınız her adım yaptığınız her ilerleme bir sonraki ilerleme için gerekli olan güveni ve isteği oluşturtulacaktır.
  Bana bu duyguları hissettiren Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocama çok teşekkür ederim.
  Alara Mete
  12.sınıf YGS-LYS
  TM öğrencisi
  Bahçeşehir koleji