Skip links

Bakırköy En İyi Matematik Birebir Ders

Bakırköy En İyi Matematik Birebir DersBakırköy En İyi Matematik Birebir Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanan bir öğrenci, hatalarını kabul edecek kadar büyük olmalıdır. Dahası, onlardan yararlanacak kadar akıllı ve onları düzeltecek kadar güçlü olmalıdır. AYT Matematik sınavına hazırlanırken 3 – şeyi gizli tut. Aile hayatını, geleceğe dair planlarını ve Matematik çalışma planlarını. AYT Matematik sınavlarına hazırlanırken yalnız kalmaktan korkmamalısın. Ayrıca  hedefler kişiseldir. Üniversite hayalin varsa, hayalinin peşini bırakma. Başka bir öğrenci Matematik problemlerini çözemiyorsa, senin de çözemeyeceğin anlamına gelmez. Bu yüzden bu durumu başkalarının söylemesine de izin verme. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alan arkadaşların; senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.

Bakırköy En İyi Matematik Birebir Ders hocasına göre, eteleme hastalığına sahip öğrencilerin 5 özelliği vardır.

-Matematik çalışmasını son anda yetiştirmek için övünmek.

Matematik/Geometri ödevlerinden başarısız olmayı geciktirme isteği.

Geciktirme kalıplarını her durumda kullanma.

-Geometri//Matematik çalışmak için zayıf zaman yönetimi ,

-Matematik sınavına çalışmamak için bahaneler.

YKS MATEMATİK SINAVI İÇİN PLAN

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası için, öğrenci, günü en iyi nasıl değerlendireceğini çok iyi bilmelidir. Ayrıca, planında hangi zaman ne yapacağını iyi bilmelidir. Şimdi, yapılan araştırmalardan yola çıkarak, bir günün nasıl verimli olacağını görelim. Hayatta başarılı olmuş, ömürlerine birkaç öğrencinin yapabileceği kadar çok işleri sığdırmış başarılı ve meşhur kişiler, sabah vakitlerinin önemine dikkat çekmişlerdir. Ek olarak, bu tip öğrenciler sabah erken kalkıp sonrada uyumamayı başarıya götüren önemli bir etken olarak vurgulamışlardır.

Matematik Ders Özel Beylikdüzü Hocası için, Matematik çalışmak için ve  günü verimli kullanmak için en iyi plan şarttır. YKS Matematik sınavlarında başarıya ulaşmak, günü verimli kullanmakla doğru orantılıdır. Öğrenci Matematik ödevini yaparken, sürenin yetersizliğinden yakınıyorsa orada bir eksiklik vardır. Ayrıca, bu durum da  planlama eksikliğidir. Dahası, birçok öğrenci ise plan yaptığı halde gerekli öğrenmenin gerçekleşmediğinden şikâyetçidir. Çok İyi plan yapılırken planın en verimli nasıl işletileceği veya en verimli çalışmanın ne şekilde yapılacağı bilinmezse bu yakınmalar sürüp gider.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, AYT Matematik deneme sınavlarında netlerinizin devamlı artarak devamı diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

18.11.2022

Leave a comment