Skip links

Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders

Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders der ki: Karşınızdaki öğrencinin Matematik öğrenebileceğine inanmıyorsanız öğretemezsiniz. Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders

Dahası, öğrenmek pahalıdır ama cehalet ondan da pahalıdır. YKS Matematik Sınavları için dün tecrübedir öğren. Yarın tahmindir planla. Bugün ise fırsattır kullan. Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders Hocası öğrencisini kendi geleceğim olarak görür. Şu anda öğrencilik yıllarınızda yaptıklarınız geleceğinizin biçimlendirilmesi olarak karşınıza çıkacaktır. Gelecekte kendinize güvenmek istiyorsanız Matematik dersine çalışma konusunda öncelik vermelisiniz. Geleceğinde bilgi sahibi, Matematik dersinde elde ettiğiniz bilgileri kullanma becerisine sahip olursun. Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders Bakırköy Hocası öğrencisine her türlü hizmeti sunar. Böylece, bu düşünceleri göz önüne olarak planlama yapar. Matematik Özel Ders Bakırköy Hocası öğrencisine ödevlerimi tam yapmasını ister.

Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders Hocasına göre, Matematik dersi için kaynak seçimi çok önemlidir. Yöntem konusundaki dengesizlik yalnızca öğrencilere değil, öğretmenlerin de en büyük problemidir. Farklı sınıflarda aynı ders giren öğretmenler arasında çoğu zaman kaynak birliği olmaz. Dahası yöntem birliği de olmaz.  Bundan dolayı sınıflarda işlenen konular bire bir örtüşmez. Bu durum, dönem sonunda yapılan ortak sınavlarda sıkıntılar doğurur. “Hocam biz Matematik konusu işlemedik ama ortak sınavda soru çıkmış bu durum haksızlık değil mi?” gibi serzenişlere öğretmen arkadaşlarımız yabancı değildir.

Matematik Ve Öğrenci

Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders Hocası için takdir edeceğiniz gibi buna benzer sorunlar uzar gider. Peki, ne yapmalıyız?  Matematik ders kitabından en iyi, en verimli şekilde nasıl yararlanmalı?  Cevabı çok basittir.  Herkesin başvurabileceği ortak bir kaynak olmalıdır. Matematik öğretimine yepyeni bir çığır açacaktır. Büyük kolaylıklar getiren, hızlı ve dinamik bir öğrenme sürecine yol açacak yeni bir yardımcı kitap bulmalısınız. Özet konu anlatımı ile ders müfredatına uygun anlatılmalıdır. Öğretim programına uygun olarak bütün konular düzenli bir sıra ile verilmelidir. Konu özetinin sıralamasında ders kitabının konu sırası (içindekiler bölümü) esas alınmalıdır.  Konu anlatımı örnek sorular ve geometrik şekillerle zengin hale getirilmelidir. Yeri geldikçe karşılaştırmalar ve tablolar verilmelidir. Özet konu anlatımı, Matematik ders kitabındaki etkinlik sorularının tümüne cevap bulabilmelisiniz. Matematik Özel Ders Bakırköy Hocası bu duruma çok dikkatli olmalıdır.

Matematik ders kitabındaki “hazırlık, inceleme, güncelleme-yorumlama, değerlendirme” bölümündeki sorulara cevap verilmelidir. Kitabın hiçbir sorusu, hiçbir maddesi atlanmamalı dopdolu bir ders kaynağı oraya çıkmalıdır. Öğrenciler ders kitabı ile ilgili ödevlerini bu kitaptan yararlanarak kolaylıkla yapabilirler.

Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni ölme ve değerlendirme sorularını özenle hazırlamalıdır. Yazılı soruları yeni ölçme ve değerlendirme anlayışı ve yapılandırmacı yaklaşıma göre hazırlanmalıdır. Hem karma hem de çoktan seçmeli sorulardan oluşmuş yazılı örneklere yer verilmelidir. Yazılı soruları, ders kitabının müfredatına hem içerik hem de sıralanış olarak uygun olmalıdır. Cevap anahtarı ve puanlama cetveli ile öğretmenlerin işini kolaylaştıracak, öğrenciler için çok faydalı bir öğrenme etkinliği olmalıdır. Yardımcı kitaplardan öğretmeler kadar öğrencilerde istifade etmelidir. Böylece, Matematik öğrenimin temel unsuru öğrenci, temel amacı ise öğrencinin başarısıdır.

Sevgi, saygı çerçevesinde yaşadığımız her dönemde karşımızda sürekli mutlu yüzler görmek Matematik Özel Ders Büyükçekmece hocasını çok sevindirir. Yeni eğitim- öğretim döneminde de her zaman olduğu gibi sevgi, saygı, başarı, sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.

Karakayalı,Cevat

11.10.2021

Math Cevat Tutor

Leave a comment