Skip links

Matematik Özel Ders Büyükçekmece

ÖĞRENCİLİK YAŞAMINIZDA MATEMATİK ÖĞERENMEDE TAKDİR VE KABULÜN ÖNEMİ

Matematik Özel Ders Büyükçekmece

Matematik Özel Ders Büyükçekmece Hocasına göre, YKS Matematik sınavlarına hazırlanan kabul gören öğrenci, enerjisini yaratıcı olmaya harcar. Böylece zamanını üretici ve Matematik problemi çözmeye harcar. Başka bir değişle YKS Matematik sınavı için, kabul görmeyen, yani yargılanan öğrenci, zamanını ve enerjisini, kendisini sosyal yüzler, maskeler arkasına saklamaya harcar. Dahası, enerjisini kabul gördüğü bilgisayar oyunları oynayarak harcar. Bu nedenle, Matematik /Geometri derslerini çalışmaya enerjisi kalmaz.

Matematik

Matematik Özel Ders Büyükçekmece hocası için, benzer biçimde de, Ana-babasından kabul gören çocuk coşkuludur ve mutludur. Böylece sağlıklı olarak gelişir. Bakırköy Matematik Özel Ders hocasından kabul gören öğrenci, okulu özler. Böylece, Matematik Geometri derslerini severek isteyerek çalışır. Matematik ödevlerini yapar.  Bunun sonucunda sürekli yeni bilgiler edinmek ister. Matematik Özel Ders Büyükçekmece Hocası için, morali çok yerindedir, ataleti negatiftedir. Aksine, YKS Matematik//Geometri çalışmaktan kendini alamaz.

Matematik Özel Ders Bakırköy hocası ile birlikte, kabul görme ve takdir,  öğrencinin şevkini artırır. Şayet, TYT Matematik sınavına hazırlanıyorsa arkadaşlarının çözemediği Matematik sorularını çözüyorsa, arkadaşlarının bunu takdir etmesi iyidir. Bunun sonucunda teşvik etmesini beklemek hakkıdır. Matematik Özel Ders Büyükçekmece için, günlük yaşantıda, topluma hizmet etmeye çalışanları takdir etmeyen, teşvik etmeyen toplumlarda, hizmet etmeye çalışanlar zamanla ayır işlerinden kopar, uzaklaşır. Hayır, girişimlerini onaylayıp alkışlayarak teşvik etmek, sağlıklı toplumun yapacağı bir davranıştır.

Geometri Özel Ders Büyükçekmece

Böylece, Matematik Özel Ders Bakırköy hocası öğrenci ilişkisinde de kabul ve takdir çok önemlidir. Benzer biçimde, konuyu bir örnek ile açıklık getirelim. Sınıfta bir öğrencinin hastalanıp okula gelmediğini düşünelim. Matematik Hocası sınıfta bir çocuğun okula gelmediğini fark edip, ne olduğunu ailesinden öğrenirse, öğrenci sınıfa geldiğinde Matematik hocası onunla yakından ilgilendiğini hissedecek ve kendini değerli sayacaktır. Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası öğrencisi için çok zaman harcamalıdr. hocası için,

Takdir Eden Matematik Hocası

Böylece, öğrenci de, “Ben Matematik sorusunu çözebilirim, ben kendime güveniyorum” duygu ve düşüncesinin gelişir. Ana babadan sonra en kuvvetli etkiyi Matematik Hocası yapar. Bakırköy Matematik Özel Ders Öğretmenin, öğrencisinin kendi ödevini kendisinin yapmasında ısrar etmesi ve yapılan çalışmayı değerlendirirken önce olumlu yönleri ortaya koyup öğrenciyi takdir etmesi, öğrencinin kendisine güven kazanmasını sağlayacaktır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası sizlere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

24.09.2021

Math Cevat Tutor

Leave a comment

  1. Her zaman matematikle arası kötü olan biriydim. En sevdiğim derslerin arasında hiç bir zaman yeri yoktu olamazdı da. Çünkü ne çalışmak ne de dersi dinlemek benim için ilgi çekiciydi… Sınavlardan bi kaç gün önce çalışa çalışa, günü kurtarmak adına çalıştım ve matematiği lise hayatım boyunca bi şekilde hallettim. Sonra 3 yıl nasıl geçtiyse geçti ve o kabus sene geldi…. 12.sınıf. Tabi hemen korku ve panikle matematik özel hoca arayışlarına girdim. Bir sürü arkadaşım ders alıyordu. Hepsinin hocalarıyla görüştüm. Ama beğenmedim çünkü bana gerçekten matematiği sevdirecek kendini de sevebileceğim tipik bir hoca öğrenci ilişkisi dışında bir öğretmen lazımdı. Neyse ben tabi stres ve panik yapmakta doruklardayken annemle internete yazmaya karar verdik önce tabi ne kadar güvenilir olabilir ki diye düşünmedik değil… Sonra ben Google a Matematik Özel Ders Bahçeşehir yazınca karşıma Cevat Hoca çıktı. İçime doğdu son senemi emanet edeceğim öğretmen bu olabilir diye düşündüm ve aradım. 15 dakika sonra kapımdaydı ki ben Bahçeşehir de oturuyorum. Zaten Cevat hocayla tanışırsanız anlayabilirsiniz onun tez canlılığındaki içtenliği, samimiyeti… Güvenilir mi diye tereddüt ettim ilk tanıştığımızda hatta psikopatlık derecesine bağlayıp eski öğrencilerine yazdım Facebook’tan… Kime yazdıysam çok sevdiğini söyledi herkes övdü durdu. Ben de Cevat hocayla haftada 3 gün matematik özel ders temalı derslerimizi başlatmaya karar verdim. Cevat hoca hakkında söylenen her şey o kadar gerçekti ki 2-3 ders sonra birbirimizin besti olduk kanka falan demeye başladık çünkü bir insan bu kadar içten, samimi ve çalışkan olabilirdi. 10 netle başladığım ygs matematiği 20 nete çıkardı Cevat hoca. Cevat hoca sadece bir öğretmen olmadı böyle canım sıkıldıkça ben yapamıyorum bu matematiği diye zırladıkça yazdığım hocam oldu Cevat Hoca. Hep sabırla dinledi sabırla bana olacağını söyledi sabırla birçok metot uyguladı. Hakkında ne yazsam az kalır. Cevat hocayla aramızdaki bağ gittikçe güçlendi ve şimdi asla bırakmayacağım canım hocam oldu o. Cevat hocayla tanışmak ve son senemi ona emanet etmek verdiğim en iyi karardı sanırım. Matematik konusunda bir sürü hoca denedim hepsi düz anlatıp giden tiplerdi ama Cevat hoca bana özel hazırladığı defterleri renkli kalemleriyle bu sene bitse bile her zaman gerçekten kalbimin bir köşesinde “bana matematiği sevdiren adam” olarak kalacak. Teşekkür ederim Cevat Hoca , sağ olun hocam iyi ki varsınız.

    GÜLŞAH ÖZDEMİR
    12.SINIF ÖĞRENCİ