Skip links

Büyükçekmece Matematik Özel Ders

BÜYÜKÇEKMECE MATEMATİK ÖZEL DERS HOCASI , SIKILMADAN NASIL MATEMATİK DERSİNİ NASIL ÇALIŞACAĞINIBİLİYOR MUSUNUZ?Büyükçekmece Matematik Özel Ders

Büyükçekmece Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken nasıl çalışıma yapabileceğini biliyor musunuz? Şöyle ki, dikkatin çabuk dağılıyorsa “POMODORU TEKNİĞİNİ” kullan. Peki, nedir bu POMODORO TEKNİĞİ? Öğrenci ,25 dakika Matematik dersini çalış. 5 dakika da mola ver. Bu eşittir bir POMOORU olur. Başka bir deyişle, günde en az 5-8 arasında Pomodoro yap. Öğrencilerin dikkatini en az 40 dakika boyunca sağlamalıdır YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken günlük program hazırlanmalısın. Bu nedenle, öğrencinin çalışma masan çok düzenli olmalıdır. Öğrenci, hangi konuyu çalışacağını bilmeli ve haftalık plan yapmalısını bil. Böylece, öğrenci sabahtan akşama kadar TYT Matematik sorusu çözer. Günde 6 saat Geometri dersini çalışmak istiyorsan, 3 saat sabah, 3 saat öğleden sonra çalışmalısın.

BÜYÜKÇEKMECE MATEMATİK ÖZEL DERS HOCASI İLE MATEMATİK KONULARINI NASIL TEKRAR EDEBİLİR SİNİZ?

Büyükçekmece Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik soruları çok kolaydır? Öğrenci, Matematik problemini çözmekte ısrar ettiği için giderek kolaylaşır. Ayrıca, işin doğası değiştiği için değil, bizim çözme yeteneğimiz gelişmektedir.

Böylece, Matematik öğrenmek ve hafızada tutmak için UNUTMAYINIZ!

Başka bir deyişle, Öğrenci, Matematik dersinde öğrenilen %100 bir teoremin;

20 dakika içinde %50 sini unutur,

60 dakika içinde %70 ini unutur,

Dahası bir gün içinde öğrenci %80 ini hiç hatırlamaz,

Sonuç olarak, öğrenciler Matematik bilgilerini unutur.

Böylece, çok düzenli tekrar edilen Matematik bilgilerinin 9 hafta sonra %80 lik kısmı hatırlanır. Tekrar yapılmaması durumunda bu Matematik bilgisinin 8-9 hafta sonra %25 si hatırlanabilmektedir. Ayrıca,öğrenci Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasını çok iyi dinlemesi gerekir.

YKS MATEMATİK KONULLARINI NASIL TEKRAR EDEBİLİRSİNİZ?

İlk etepta : Öğrenciler 30-40 dakikalık bir öğrenme seansı içinde tekrar yapılmalıdır. Yaklaşık 10 dakika sürmelidir.

İkinci Etapta: Öğrenci, ilk tekrarın yapıldığı günün akşamı uyumadan önce ve kahvaltı yapmadan önce yapılması gerekir.

Üçüncü sırayı , Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasından sonra birinci haftanın sonunda yapılır. Bu tekrar bilgilerin bir ay süre ile hafızada kalmasını sağlar. Dahası, öğrencinin, öğrenmeden yaklaşık bir ay sonra tekrar yapar. Bu tekrar yaklaşık bir ay sonra yapılır. Bu tekrar bilginin çok daha uzun süre sağlıklı olarak hatırlanmasını sağlar.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası sizlere, YKS matematik sınavlarında başarılar dilerken, kalemiz sivri olmasını diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

26.09.2021

Leave a comment