Skip links

Bahçeşehir Uzman Matematik 1-1 Ders

Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Bahçeşehir Uzman Matematik 1-1 Ders Hocası der ki: Her başarılı öğrencinin mücadele hırsını kaybettiği bir dönem vardır. Dah Hası, Matematik için başarılı öğrenciler mi tarihi yazar, yoksa tarih mi onları? Ayrıca, bu durum ise bir lise “münazara” konusu olabilecek bir sorunun cevabı herhalde aralarda bir yerdedir. Edison ampulü icat etmeseydi, herhalde bugün karanlıkta oturuyor olmayacaktık. Matematik için başarı öngörülmesi  zor birçok şarta bağlıdır. Dahası, kişinin yeteneği ve eğitimi yeterli olmaz. Ayrıca, doğru zamanda doğru yerde bulunmaz. Dahası, hırs denilen itici içsel güce sahip olmazsa başarılı olmayacağını söylemek yanlış olmaz.

              

MATEMATİK SORUSU İÇİN HERKESİN GÖRMEDİĞİNİ GÖRMEK

Bahçeşehir Uzman Matematik 1-1 Ders Hocasına göre, hırslı öğrenciler herkesin baktığına bakar. Ayrıca, herkesin gördüğünden farklı bir şey görürler. Tutku ve sıkı bir çalışma, sıradan veya imkânsız gibi görünen şeyi mümkün kılar. YKS Matematik başarı tutkusu olan öğrenciler, geçmişin kendilerine koyduğu sınırları aşar ve yeni yollar denemeye cesaret ederler. Ortak özellikleri, önlerindeki engelleri aşacak berrak bir görüşe sahip olmalarıdır. Bu öğrenciler ya engelin üzerine cesaretle giderler, ya da etrafından dolaşacak yaratıcılığı gösterirler.

Matematik dersinden başarıya ulaşmak isteyen öğrenci, ellerinin terlemesine, kalbinin çarpmasına, belirsizliğin ürkütücülüğüne boyun eğmez. Dahası, konfor alanının dışına çıkar. Tutku Matematik için başarının temelidir. Tutkunun ilk adımı da bileni tekrarlamak değil, farklı bir şey yapmayı göze almaktır. Sebat göstermeden matematik için tutku eğrisini yükseltmek mümkün değildir.

MATEMATİK İÇİN DOĞRU ZAMANI SEÇMEK

Ek olarak,tutku eğrisinin yüksek noktasına ulaşmak, “doğru anı yakalamaktan” geçer. Eyleme geçmek için doğru zaman kaçırılırsa, başarı hayal olarak kalmaya devam eder. Başarılı öğrencilerin ortak özelliklerinden biri de dünyanın nereye gittiğini görmeleri ve eğilimleri fark etmelidirler. Eğilimleri fark edebilmek, iyi bir dinleyici, iyi bir gözlemeci olmaya sonra da eyleme geçecek girişimciliğe ve cesarete sahip olamaya bağlıdır.

TUTKUYU DENGELEMEK

Tutkunun fazlası zararlı mıdır? Eğer zeka ile dengeleyemiyorsun cevabı evet olur. Her Matematik başarı öyküsünün arkasında risk vardır. Ancak araştırmadan gözü kapalı alınan risk öğrenciyi felakete sürükler. Kişi dikkat etmesi gereken yerde cesaret gösterirse malından, itibarından ve hatta canından olabilir. “Ben çalışmadan da Matematik dersini yapabilirim” diye özetleyeceğimiz “başarı hastalığına” tutulmuş öğrenciler de bunun bedelini sınavdan zayıf aldıklarında öderler. Geometri dersinde kendini yenilmez gören yanılır.

Bahçeşehir Matematik Özel Ders hocasına göre, ayrıca, başarı öğrencinin egosunu şişirir. Başarılı öğrenciler çok kere yetenekli ve hayat enerjisi yüksek öğrencilerdir. Ancak aşarı şişmiş bir ego Matematik dersinden başarısızlığa zemin hazırlar ve hayalleri yıkılabilir.

Sonuç olarak, Atakent Matematik Özel Ders Hocası çalışmadan Geometri dersini yapamazsınız. Başarılar dilerim..

Karakayalı, Cevat

08.06.2023

Leave a comment