Skip links

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders

MATEMATİK SINAVINDA PUAN ARTIRMANIN YOLLARI

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders şöyle der: İyi bir eğitim herhangi birini değiştirebilir ama Atakent En İyi Matematik Özel Ders her şeyi değiştirebilir. Ayrıca, öğrencilere Matematik öğretmek bir beceri işidir. Öğrencileri Matematik öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır. Ayrıca, Matematik sınavlarında yüksek net elde etmenin bir yolu da çok sayıda deneme yapmaktır!

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders öğretmeni ile sınav için puan artırıcı ipuçlarını araştırınız. Sınava başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız. Ek olarak, Matematik sınavına başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri biliriz. Dahası, sınavı kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Öğrenci, hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır. Öğrenci ilk etapta, sınavda hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır.

GEOMETRİ SINAVINDA NETLERİ ARTIRMANIN YOLLARI

En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

Ayrıca, sorularla inatlaşmak doğru değildir.

Matematik sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmamak gerekir ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor olan soruları çözmek değil, çok soru çözmektir. Her bölüme ayrılacak zaman belli olmalıdır.

Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre, bütün öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan getirilerine uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere avantaj sağlayacaktır. Ayrıca, öğrenciler yanlarında saat bulunduramayacaktır. Sadece ÖSYM tarafından sınıf ve salona asılı saatler kullanılacaktır. Gerçek saate kadar biyolojik saatin işlevsel hale getirilmesi gerekir.

Kodlama stratejisi geliştirilmelidir.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni için, her öğrencinin puan artırıcı hareketlere dikkat etmelidir. Ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru Matematik soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

Sonuç olarak, Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders Atakent hocası sizlere, haziran ayında gireceğiniz sınavda tüm öğrencilere başarılar diler. Bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyorum.

Cevat Karakayalı

22.05.2023

Leave a comment