Skip links

Florya Matematik Özel Ders

Florya Matematik Özel Ders Florya Matematik Özel Ders Hocası der ki YKS Matematik sınavlarına çalışmak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin. YKS Matematik için şimdi başla. Dahası, şu an bulunduğun yerden elindekilerle başla. Öğrenci için, başarısızlık en akıllıca başlangıç yapmak için mükemmel bir fırsattır. Dahası, öğrenciyi YKS Matematik sınavı için başarıya giden yol azimli olmaktan geçer. İlk etapta öğrenci için azim paha biçilmezdir. Geometri Özel Ders Florya Hocası çok zeki olduğundan değil, Matematik soruları ile uğraşmaktan vazgeçmediği için başarıyor.  Florya Matematik Özel Ders öğretmeni tercihlerini umutlarını yansıtan korkularından olmadığı için başarıyor. Hiçbir öğrenciyi engeller durduramaz, her Matematik problemi kararlılığını daha da güçlendirmelidir.

İkinci etapta, her öğrenci, her zaman yapamayacağı Geometri problemi üzerinde durmalı ki, nasıl çözeceğini öğrenmelidir. Geometri Özel Ders Florya öğretmeni, öğrencisinin tecrübeye inanmasını çok istiyor. Matematik çalışmak sıkıntıyı, kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır. Hayallerinize giden yolda Florya Matematik Özel Ders öğretmeniniz hep yanınızdadır. Matematik dersi ile başarıyı yakalamak için, bir atlet gibi davranmalısınız.  Öğrencilik hayatınızın sonuçlar elde etmek için yollardan bir tanesi günlük egzersizlerden geçer. Bu nedenle, en büyük atletler mükemmelliğe egzersizle ulaşıldığını çok iyi bilir. ayrıca, son olimpiyatlarda rekor kıran Afrikalı atlet, başarısının sırrı sorulduğunda, başarısını, her sabah şu şiiri okuyarak kendisini motive etmesine borçlu olduğunu söylemişti.

MATEMATİK  ÖĞRENMEK İÇİN ATLET GİBİ DAVRANIN

 “Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır. En hızlı aslandan daha koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa açlıktan öleceğini bilir. Aslan ya da ceylan olmanızın önemi yok, yeter ki her sabah kalktığınızda koşmanız gerektiğini bilin.” Siz de her sabah uyandığınızda, Geometri testleri çözerek dünden daha hızlı olabilirsiniz. Matematik için mükemmelliğe ulaşmak için egzersiz yapmalısınız.  Atletler bu durumu çok iyi bilirler. Bu durum neden geri kalmanıza çok yabancı gözüküyor? Elbette Matematik soru çözme egzersizi disiplin gerektirir. Geometri Özel Ders Halkalı öğretmenlerinin söylediği gibi: “Disiplininin bedeli, pişmanlığın acısından daima daha azdır.”

Size söylemek istediğim şey, kişisel ve profesyonel mükemmelliğin çalışma gerektirdiğidir. Buna göre, size asla bazı fedakârlıklar yapmadan başarıya ulaşamazsınız. Dahası, kendini adama ve kişisel kontrol gibi bedeller ödemeden hayallerinize ulaşabileceğinizi söyleyemem. “Bedelini öde.” Bu sözlerde büyük bir gerçeklik vardır. Aramızdaki en iyileri bunun çok kolaymış gibi gözükmesini sağlar. Bu nedenle, biz buna Kuğu etkisi diyoruz. Bunu uygulayan seçkin kişiler kişisel ve profesyonel ustalığa ulaşmak kolaylamıştır. Bu nedenle, işler sanki bir kuğunun suda yüzmesindeki zarafetle gerçekleşiyormuş gibi gösterirler. Ancak tıpkı kuğunun yüzüşünde olduğu gibi, yüzeyin altındaki sıkı çalışmalısınız. Böylece, neredeyse kusursuz uygulamaları dışarıdan göremezsiniz.

Üçüncü etapta, Matematik derslerini çalışmak için “istekli ol” ifadesi çok bariz görünür. “Enerjik ol” sözü kulağa basmakalıp gelir. “Tutkulu ol” sözü ise sıkıcı görünür. Ancak coşkulu olmalısınız. Enerji ve tutku olmadan kendi sahanıza liderlik etmelisiniz. Dahası, organizasyonuz asla birinci sınıf olmaz. Liderliğin o kadar çok karmaşık olduğunu söyleyemeyiz. 

Florya Matematik Özel Ders Hocası sizlere, inanılmaz derecede güçlü ve olabildiğince canlı olmanızı diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

07.11.2021

Leave a comment

 1. MATEMATİK İÇİN DESTAN YAZDIĞIM BAŞARI HİKÂYEM (www.cevathoca.com)
  Efsane Cevat Hocam;
  10.sınıfta MATEMATİK dersinde başarılı olmak için, Matematik özel ders öğretmenimle beraber kendime yaz aylarında hedef koydum hedefler düşüncelerin netleşmesini, zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların etkili kullanmamızı sağladığına inandım. ”Aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz. “Ne yapacağıma karar vermezsem, hayatta benim için nasıl karar vereceğine şaşırır. Kararsızlık matematik geometri dersleri için başarısızlık demektir. Hedeflerimi net olarak belirttiğim takdirde, beynim beni o belirlediğim hedefe kilitledi ve hedefi tam 12 den vurmam için programlandı. Sonuç olarak matematik 1. ara sınavından 96 alarak 10. sınıfların içinde rakiplerimi üzmeden 1. olmamı sağladı. Matematik özel ders öğretmenimin sayesinde beynim hayalimi gerçek olarak kabul etti ve bana bu gururu yaşattı.
  Hedef sahibi olmak benim gücümün gelişmesini sağladı koyduğum hedef bana en sevdiğim televizyon dizisi olduğu saatte matematik dersi çalıştıran çok önemli bir güçtü hedef belirlemek matematik dersi için başarı yolunda atılacak ilk adım olduğuna inandım. Matematik özel ders öğretmenimin başarı tüyosunu hiç unutmadım: “iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”
  Sonuç olarak matematik özel ders öğretmenim ile tırmanmayı göze aldığım ve şuan 10.sınıfların içinde 1.nci olduğum için zirvenin hazzını yaşıyorum. Bana bu itme gücünü veren ve koyduğumuz hedefleri başarmamda en büyük desteğim olan matematik özel ders öğretmenime teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
  Emre VAROL
  10.sınıf öğrencisi