Skip links

Uzman Matematik Özel Ders Atakent

MATEMATİK ÇALIŞMAK İÇİN SINIRLARI ZORLA

Uzman Matematik Özel Ders Atakent

Uzman Matematik Özel Ders Atakent Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavına hazırlanırken iki şey milyonlarca öğrenciden seni ayırır. Birincisi, sorunun değil; çözümün parçası olmaktır. İkincisi ise, Öğrencilik hayatında ve her şeye yeni(özgün, orijinal, farklı) bakış açısı ile yaklaşabilmektir. Ayrıca, her öğrenci Matematik problemini çözerken bu iki şeye dikkat etmelidir. Sizce Matematik sınav başarısı nedir? Öğrenci her gün aynı rutinde çalışarak farklı sonuç beklememelidir. Dahası öğrencilik hayatınızın değişmesini istiyorsanız kendinizi değiştirmelisiniz. Uzman Atakent Matematik Özel Ders Hocasının tavsiyelerine uymalısınız.

Uzman Matematik Özel Ders Atakent Hocasına göre, Matematik sınavlarında, başarı ve tecrübe mesai saatlerine sağmaz. YKS Matematik sınavlarının kahramanlarının mesai saatleri yoktur ve olmamalıdır. Matematik sınavlarından başarılı ve tecrübeli olmanız için bazı şeylerden vazgeçmelisiniz. Vazgeçtiklerinizi bir terazinin bir kefesine, başarıyı ve tecrübeyi diğer kefesine koyunuz. Ayrıca, Uzman Matematik Özel Ders Bahçeşehir hocasına göre, daha sonra durum değerlendirmesi yapmalısınız. Başarı ve tecrübeyi seçtiğiniz için vazgeçtikleriniz çok olursa, o taraf kadar güçlü olacaktır.  Kuvveti ne kadar büyük olursa Matematik sınavlarından başarı tarafı da o kadar yükselecektir. Vazgeçtikleriniz size başarının ve tecrübenin önemini gösterir. Matematik sınavlarında başarı ve tecrübeyi seçtiğiniz için vazgeçilen şeylerin başında, sevdiklerine ayrılan bir daha geri getiremeyeceğiniz zaman gelir.

YENİ BİR MATEMATİK SINAV YARIŞINA HAZIR MISIN?

Uzman Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocasına göre, kodlama stratejisi geliştirilmelidir. Puan getirici hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru AYT Matematik soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybıdır. Hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur. Ayrıca, en iyi kodlama stratejisi ise kodlamanın grup halinde yapılmasıdır. İlk etapta, öğrenci için en uygun kodlama tekniği ise kodlamanın grup halinde yapılmasıdır.

Uzman Matematik Özel Ders Atakent öğretmeni için Turlama Tekniği’ni uygulamak önemlidir. TYT Matematik Geometri sınavında zamanı iyi kullanabilmek ve yüksek puan elde edebilmek için “Turlama Tekniği” ni kullanmak akıllıca bir olacağını düşünmelisiniz. Turlama tekniği ise, sınavda cevaplanacak tüm testlerde, 1.turda cevaba kolayca ulaşılabilecek soruların öncelikle çözülerek zaman alacak ve zor soruların 2.tura bırakılmasıdır. AYT Matematik sınavına hazırlanan öğrenciler, birinci turda cevapladığı normal, ikinci turda çözülecek zor sorularla puanlarını daha da yükseltme şansına sahip olacaklardır.

 Sonuç olarak, Uzman Matematik  Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni sizlere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

20.04.2023

Math Cevat Tutor

Leave a comment