Skip links

Atakent Matematik Özel Ders

Atakent Matematik Özel Ders

HAYELLERİNİZE ULAŞMAK İÇİN NE KADAR GÜÇLÜSÜNÜZ

Atakent Matematik Özel Ders Hocasının öğrenciler önerileri var. Matematik dersleri için dün tecrübedir öğren, yarın tahmindir planla, bugün fırsattır kullan. Dahası, YKS Matematik sınavlarında başarılı olmak istiyor musunuz? Kafa yapını değiştirmen gerekir. Çünkü istediğin hayatın değil, başardığın hayatın içindesin. Sadece kaliteli öğrencilerle en yakın arkadaş olmalısın. İletişim kurmada daha iyi olmalısın. Çünkü dünyaya ağzını açtığında dünyaya kim olduğunu söyleyeceksin. Büyükçekmece Matematik Özel Ders Hocası bunları yaparsan netleriniz artacak diyor.

Atakent Matematik Özel Ders Hocası, YKS Matematik Sınav kaygısı ile baş edilmesi için tavsiyeleri vardır. Öğrencinin zamanını çok iyi planlanması gerekmemektir.  Kaygı zaman düzensizliklerine yol açar. Böylece, kaygıyı daha da artıran sonuçlara sebep olur. Bu dururumu önlemenin yolu zamanı iyi kullanmaktan geçer. Matematik Özel Ders Halkalı hocası öğrencisine, sınav öncesi telaşla bir şeyler okuma diyor. Dahası, başka bir aktivedeler yapma yerine, normal ritmin korunmasına gerek vardır. Sabah zamanında kalkmak, yapılacak işlerin listesini yapmak ve programlı olmak her zaman yarar getirir.

Matematik İçin Hedefler Bitmez!

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası için öğrenciyi rahatlatacak aktivitelerde bulunulması da çok önemlidir. Ayrıca, gerginlik aşırı hareketliliğe ya da donukluğa neden olabilir. Sınavı yaklaştığı günlerde beklenenin tersine daha çok ders çalışmak yerine, fiziki aktiviteleri artırmak, spor yapmak iyi bir düşünce tarzıdır.  Bu nedenle, bunların içinde en iyisi yürüyüş yapmaktır. Ayrıca, her gün en az yarım saat yürüyüş yapmak çok faydalıdır.

MATEMATİK SINAV KAYGISI İLE BAŞ EDİLMESİ İLE İLGİLİ ÖNERİLER

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası için de, zihinde sınava karşı olumlu düşünceler oluşturulması çok önemelidir. Negatif duyguların yerine olumlu düşünmek çok iyi bir yöntemdir. Kendinize zaman ayırmalısınız. Sevdiğiniz hobilerini yapmak için fırsat kollamalısınız. Dahası, sinemaya gitmek ya da açık havada dolaşmak iyi gelir. Ayrıca Matematik sorunlarından kaçmayın. Sorunları ertelemek başka sorunlar meydana getireceğinden dikkatli olmak gerekir. Ayrıca Matematik sorunlarından kaçmayın. Sorunları ertelemek başka sorunlar meydana getireceğinden dikkatli olmak gerekir. Bedeninize çok dikkat edin. Ayrıca, beslenme düzeni önemlidir. Şekerle kaygı arasında olumsuz bir ilişki vardır. Bu yüzden şekerli gıdalardan uzak durmak gerekir. Aksine hızla yükselttiği enerji seviyesi, çok kısa süre sonra önceki halinin altına düşürür. Bu bakımdan dengeli beslenme en iyisidir. B-C vitaminleri yorgunluğu azaltması nedeni ile tavsiye edilebilir.

Bakırköy Matematik Özel Ders hocası öğrencinin Uyku düzenine özen göstermesini ister. . Uyku ritim meselesidir. Dolayısı ile belli periyotlarla devam eder. Ortalama uyku süresi 11 yaşındaki öğrenciler için 9-10 saat, bu yaştan büyükler için 8 saattir. Uyku iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde bedensel, ikinci bölümde ise ruhsal dinlenme gerçekleşmektedir.  Bu nedenle gecelik 3-5 saatlik kısa uykunun zihinsel becerilerde bir azalmaya yol açmadığı, bu uykunun yeterli olduğu söylenebilir. Fakat, bu kısa uykuların sürekli biçimde devam etmesi, öğrenme, mantık akıl yürütme, dikkat konsantrasyonu olumsuz etkiler. Bazı öğrenciler 8 saatlik uykunu kendilerine gerekli ve yeterli olduğuna inanırlar. Uyku için daha az uyuduklarında başarısız olacaklarına düşünerek paniğe kapılırlar. Bazen ailenin tavrı da paniğin büyümesine neden olur. Sınav öncesi ” sen zaten az uyumuştun, inşallah seni kötü etkilemez” gibi konuşmalar öğrencinin kaygısını artırır. Dahası, uyku düzeni ile söylenecek en iyi sınav akşamı iyi uyumaktır.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Bakırköy hocasını, sevgi, saygı çerçevesinde yaşadığımız her dönemde karşımızda sürekli mutlu yüzler görmek beni çok sevindirir. YKS Matematik Sınavlarında her zaman olduğu gibi başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

17.10.2021

Leave a comment