Skip links

Atakent Uzman Matematik Öğretmeni

BİLGE ATAKENT MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ

Atakent Uzman Matematik Öğretmeni

Atakent Uzman Matematik Öğretmeni der ki: Matematik çalışmaya yeniden başlamaktan korkmayın. Bu sefer sıfırdan değil, tecrübelerinle başlıyorsun. YKS Matematik sınavlarına hazırlanan bir öğrenci her gün şunları söylemelidir. Ben iyiyim, istesem yapabilirim. İmkânsız diye bir şey yoktur. Dahası, bugün bana verilen hediyedir. Ayrıca, matematik dersi için başarısızlıklarım beni pes ettiremez. Okul çevrem beni aşağıya çekemez. EK olarak hayallerime kavuşmak için ramak kaldı.

Matematik Özel Ders Atakent hocasına göre, Matematik öğrenme ümidini kaybetmiş olan bir öğrencinin kaybedecek başka bir şeyi yoktur. Bir öğrenci YKS Matematik sınavlarına çalışmadığı zaman ne ederse kendisine eder, ama sorarsan ya hayattır, ya da kaderdir der. ayrıca, Matematik çalışmak için en iyi ve en elverişli zaman “bugün ”dür. Yarın çalışırım ve yaparım demek , “Çalışmak İstemiyorum”  kelimeleri ile aynı anlamı taşımaktadır.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, AYT Matematik sınavı için ödevlerini yapmamak için ısrarcı olan bir öğrencinin en büyük dayanağı “bir gün ödev yapmamakla bir şey olmaz…”  cümlesinden ibarettir. Kendince Matematik çalışmamak için bir gerekçe yaratan bir öğrencinin bu eğilimi, bundan sonra ders çalışmama sırasında, kendine karşı olumsuz kullanılmak üzere hafızasına atılır. Öğrencilik hayatınızın Matematik ödevi yapmak için denetimi kendi elinizde olmalıdır.  Ek olarak, öğrencinin erteleme arzusu ertelemeyi doğurur. Üniversiteyi kazanmak için YKS Matematik sınavlarından başarılı olmanız gerekmektedir. Gün doğduğunda amacınıza ulaşmak için atacağınız küçük bir adım yılsonunda kartopu gibi büyüyerek sizi istediğiniz başarıya ulaştıracaktır. Başarının sırrı size verilen Matematik ödevini ertelememektir.

MATEMATİK İÇİN DÖRT MEVSİM

“Gece 03’e kadar çalıştım, sabah da 06’te kalktım…

AYT Matematik deneme sınavım yine de pekiyi geçmedi?”

Atakent Uzman Matematik Öğretmeni için önemli olan, AYT Matematik sınavına bir gece uzunca süre çalışmak değil, size verilen TYT Matematik ödevlerini zamanında yapmaktır. Öğrenciden öğrenciye değişmekle beraber, haftada 20 saatin altına düşmeyen, düzenli ve tertipli bir çalışma yapan bir öğrencinin hedefine ulaşması için yeterlidir. Ayrıca, son dakikaya sıkıştırılmış bir Matematik sınav çalışması için geç vakitlere kadar uykusuz kalmak, sınavda başarılı olmak için iyi bir yöntem değildir. Matematik sınavına çalışmayı ve ödevi ertelemek hangi sebeple olursa olsun iyi olmayan bir çözüm yoludur. Ayrıca, Matematik sınavına çalışmak için en iyi ve en elverişli zaman “bugün ”dür.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, Matematik dersini çalışmayanlar için dört mevsim:

-EYLÜL – EKİM – KASIM ayları SONBAHAR;

ARALIK – OCAK – ŞUBAT ayları KIŞ;

-MART – NİSAN – MAYIS ayları İLKBAHAR;

HAZİRAN- TEMMUZ- AĞUSTOS ayları YAS

Ek olarak, Matematik sınavı için ödevlerini yaparken etkin sorular çözmelisiniz. Dahası, çözümü bulurken çok uğraş verdiğiniz soruları uzun süreli olarak hafızaya atmalısınız. Matematik dersinde yüzde yüz öğrendiğiniz bir konuyu eğer tekrar etmezseniz, 20 dakika içinde yarısını, 60 dakika içinde yüzde 70’ini, geri kalanını da gün içerisinde unutursunuz. Tam öğrenme için, okulda öğrendiklerinizi tekrar etmelisiniz.

Sonuç olarak, Atakent Uzman Matematik Öğretmeni sizler, yaşamınızdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş gibi algılanmasına yetecek denli acı diler.

Cevat Karakayalı

18.05.2023

Leave a comment