Skip links

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler Hocası öğrencilere sesleniyor. YKS Matematik için başarı merdivenine tırmanmak istiyor musunuz? Bu yüzden Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası ile başarısızlık merdivenlerini aşmalısınız. Ayrıca, bu basamakları aşmadan hedefinize ulaşmanız imkânsızdır. Matematik dersinden başarıya ulaşan her öğrenci mutlaka başarısızlık iskelesine uğramıştır. Dahası, Matematik dersi için öğrencilik yaşantınızda sürekli başarı üzerine kurulu olduğunu düşünüyorsanız size bir iyi bir kötü haberim var. İlk önce hangisini söyleyeyim? Seyrettiğiniz filmlerde olduğu gibi isterseniz önce kötü haberden başlayalım.

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler hocası için, öğrencilik yaşantısında sadece başarılar yoktur. Dahası, böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hayatta başarıdan daha fazla başarısızlıkla karşılaşacaksınız. Matematik çalıştıktan sonra istediğiniz notu alamayınca hayal kırıklıkları vardır. Ayrıca, bunun sonucunda mutsuzluklarla karşılaşacaksınız. Söyleyeceğim iyi haber ise, bu duruma üzülmemenizdir. Matematik dersinde başarısızlıklarınızın size, hayatınıza, geleceğinize etkisi, sizin başarısızlığı açıklama biçiminizden çok büyük oranda etkilenmektedir. Matematik sınavından düşük not aldınız ve bu durum babanızın hoşuna gitmedi. Bu durumu : “Galiba eksik konularım var, onları tespit edeyim ve çalışmalıyım. Dahası, bir sonraki sınavda daha iyi not alabilirim.” Derseniz, azim ile sonucu değiştirebilirsiniz. Hedefinize ulaşırken çıkan bir başarısızlığı alma gücünü kendinizde bulabilirsiniz. Hedefinizi belirleyerek Beylikdüzü Matematik Birebir Ders hocası ile ilerleyebilirsin.

YKS MATEMATİK SINAVINA PSİKOLOJİK OLARAK NASIL HAZIRLANILIR?

Bakırköy Matematik Birebir Ders Hocası : “Başarı bir yolculuktur, varış noktası değil,” diyor. Başarısızlıktan etkilenmemek için onu sizi başarıya doğru ateşleyen tetikleyici güç olarak kabul etmelisiniz. Cesaretinizi kayıp etmeyin. Karşınıza çıkan her engeli geçerken başarısızlık sizin doğru yolda olduğunuzu gösteren nirengi işaretleridir.

Beylikdüzü En İyi Matematik Ders Verenler hocasına göre, Matematik sınavına hazırlanırken öğrencilerde ortak problemler vardır. Bu tür problemlerin çözümünde psikoloji verilerinden ne kadar yararlanıyorsunuz? Mesela, sınava hazırlanıyorsanız sizlerin de şu biçimde sorunlarınız oluyor mu?

-Matematik sorularını anlayamıyorum ve çözemiyorum.

-Fizik, kimya ile aram ne zaman düzelecek?

-Edebiyat sorularını çözemiyorum.

-Öğrendiklerimi çabuk unutuyorum.

Sizlerin de bu tür sorunlarınız varsa, size bir takım önerilerim var. Matematik dersine psikolojinin öğrenme ve hafızaya atma tekniklerinden faydalanarak çalışmanızdır. Bu tavsiyelere uyduğnuzda çalıştığınız boşuna gitmeyecek, öğrendikleriniz kalıcı hale gelecektir.

Matematik öğrenme etkinliğinde sonra zihni uyarıcılara kapalı tutmak. Öğrenme etkinliğinden sonra, zihnin uyarıcılara kapalı tutulması psikolojide hatırlama ve unutma ile ilgili önemli bilgilerdendir. Öğrenilen bilgilerin kalıcı olması için, öğrenme davranışından sonra herhangi bir zihinsel etkinlik yapılmaması gerekir.

DUYU ORGANLARINA GÖRE MATEMATİK BİLGİLERİNİN KALICILIK ORANLARI

Okuduklarının % 10 unu, duyduklarının % 20 ini ve gördüklerinin % 30 unu unuturuz. Öğrenci, hem görüp hem de gördüklerinin % 50 sini unutur. Görüp, işitip ve anlattıklarının yüzde 80 ini da unutur. Görüp, işitip, dokunup ve anlattıklarının % 9o nı hemen hatırlar.

Leave a comment