Skip links

En İyi Matematik Ders Verenler

En İyi Matematik Ders Verenler hocasının sizlere tavsiyeleri var. YKS Matematik sorularını çözerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Dahası bunları biliyor musunuz? Daha önceki senelerde çıkmış olan soru türleri mutlaka gözden geçiriniz. Ayrıca, Matematik soru tipleri çok iyi kavranmalıdır. Bolca soru çözerek soru çözme tarzınızı geliştirmiş olmalısınız. Soru çözerken kullandığınız kendinize özgü kısa yollar bulunuz. Matematik formüllerini artık tam anlamı ile oturtmuş olmalısınız. Bu nedenle, Geometri test çözme tekniklerini iyi kullanmalısınız. Şöyle ki, bazen doğru cevabı bulurken de yanlış seçenekleri eleyerek doğruya ulaşmayı iyi bilmelisiniz. Dahası, soru dağılım analizini çok iyi yakalamalısınız. Dahası, fazla soru çıktığı bilinen konulara mutlaka daha fazla ağırlık vermelisiniz. Ek olarak, bunu yaparken az soru çıkmış buna da çalışmayayım mantığını göz ardı etmeyiniz. Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocası için, bu mantık çokta sağlıklı olmadığı bilinmelidir.

En İyi Matematik Ders Verenler hocasına göre, çok deneme yaparak test çözme hızınızı kontrol etmelisiniz. Eğer denemelerde soruları yetiştiremiyorsanız yavaşsınız anlamına gelir. Ayrıca, dünden hızlı olmanın tek yolu her gün konu eksiklerini bilerek bolca soru çözmektir. Bu nedenle, Geometri /Matematik dersinden eksik olduğunuz konu ile ilgili olarak konuları tespit etmek gerekir. Ayrıca, onların üzerine odaklanmak sınavlara hazırlanan öğrenciler için en çok kullanılan net artırma tekniğidir.

Sonuç olarak, Geometri sınavlarında nerelerde yanlış yaptığınızı ve bu yanlışın neden yapıldığını çabucak tespit edip kontrol altına almalısınız. Yanlış yapılmasının bir sebebi vardır. İlk etapta ,

-Konu eksiği

-Dört işlem hatası dikkat eksikliği

-Okuduğunu iyi anlayamama,

-Konular arasında bağlantı kuramam

İkinci etapta, yukarıda belirtilen maddeler göz önünde bulundurulduğunda tespit net olarak ortaya konulmuş, teşhis aşaması sonuçlanmış ve tedaviye geçilmiş olacaktır.

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü

Sonuç olarak, beynimizi kullanarak yapamayacağım hiçbir şey yoktur. Beynimiz iki yarım küreden oluşur. Beynimiz bu yarım küreleri aralarında iş bölümü yaparak çalışırlar. Her ikisinin de görevleri farklıdır. Sol Beyin işlevleri çok önemlidir. Ayrıca, sol beyin, Matematiksel işlemleri ve  Lineer- doğrusal yapar. Sayılar ve hesaplamalar üzerinde çalışır.

Bakırköy Matematik Özel Ders Hocası sizlere Haziran ayında gireceğiniz sınavlarda başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

18.11.2021

Leave a comment

  1. Her zaman matematikle arası kötü olan biriydim. En sevdiğim derslerin arasında hiç bir zaman yeri yoktu olamazdı da. Çünkü ne çalışmak ne de dersi dinlemek benim için ilgi çekiciydi… Sınavlardan bi kaç gün önce çalışa çalışa, günü kurtarmak adına çalıştım ve matematiği lise hayatım boyunca bi şekilde hallettim. Sonra 3 yıl nasıl geçtiyse geçti ve o kabus sene geldi…. 12.sınıf. Tabi hemen korku ve panikle matematik özel hoca arayışlarına girdim. Bir sürü arkadaşım ders alıyordu. Hepsinin hocalarıyla görüştüm. Ama beğenmedim çünkü bana gerçekten matematiği sevdirecek kendini de sevebileceğim tipik bir hoca öğrenci ilişkisi dışında bir öğretmen lazımdı. Neyse ben tabi stres ve panik yapmakta doruklardayken annemle internete yazmaya karar verdik önce tabi ne kadar güvenilir olabilir ki diye düşünmedik değil… Sonra ben Google a Matematik Özel Ders Bahçeşehir yazınca karşıma Cevat Hoca çıktı. İçime doğdu son senemi emanet edeceğim öğretmen bu olabilir diye düşündüm ve aradım. 15 dakika sonra kapımdaydı ki ben Bahçeşehir de oturuyorum. Zaten Cevat hocayla tanışırsanız anlayabilirsiniz onun tez canlılığındaki içtenliği, samimiyeti… Güvenilir mi diye tereddüt ettim ilk tanıştığımızda hatta psikopatlık derecesine bağlayıp eski öğrencilerine yazdım Facebook’tan… Kime yazdıysam çok sevdiğini söyledi herkes övdü durdu. Ben de Cevat hocayla haftada 3 gün matematik özel ders temalı derslerimizi başlatmaya karar verdim. Cevat hoca hakkında söylenen her şey o kadar gerçekti ki 2-3 ders sonra birbirimizin besti olduk kanka falan demeye başladık çünkü bir insan bu kadar içten, samimi ve çalışkan olabilirdi. 10 netle başladığım ygs matematiği 20 nete çıkardı Cevat hoca. Cevat hoca sadece bir öğretmen olmadı böyle canım sıkıldıkça ben yapamıyorum bu matematiği diye zırladıkça yazdığım hocam oldu Cevat Hoca. Hep sabırla dinledi sabırla bana olacağını söyledi sabırla birçok metot uyguladı. Hakkında ne yazsam az kalır. Cevat hocayla aramızdaki bağ gittikçe güçlendi ve şimdi asla bırakmayacağım canım hocam oldu o. Cevat hocayla tanışmak ve son senemi ona emanet etmek verdiğim en iyi karardı sanırım. Matematik konusunda bir sürü hoca denedim hepsi düz anlatıp giden tiplerdi ama Cevat hoca bana özel hazırladığı defterleri renkli kalemleriyle bu sene bitse bile her zaman gerçekten kalbimin bir köşesinde “bana matematiği sevdiren adam” olarak kalacak. Teşekkür ederim Cevat Hoca , sağ olun hocam iyi ki varsınız.

    GÜLŞAH ÖZDEMİR
    12.SINIF ÖĞRENCİ