Skip links

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders

MATEMATİK İÇİN ÖĞRENMENİN YAPI TAŞLARI

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: Öğrencilik hayatınızda iki şey geri alınmaz.

1-Geçen Zaman,

2- Söylenen Söz.

Matematik öğrenmek için zihnin senin sınırındır. Başaracağına inandığın sürece başarabilirsin. Matematik için başarı ile önceden belirlenen bir hedefin aşamalar halinde gerçekleşmesidir. Matematik dersinde başarılı öğrenci:                           

Pratik öğrenci, istediğini elde etmeyi bilendir.

Filozof, öğrencilerin ne istemesi gerektiğini bilendir.

Başarılı öğrenci, istemesi gerekeni elde etmeyi bilendir.

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Matematik için başarı en iyi tanım böyledir: “Başarı, önceden belirlenen bir hedefin aşamalar halinde gerçekleşmesidir.” Bu tanım, öğrencilik hayatındaki amacı her ne olursa olsun herhangi bir öğrenci için uygun görülebilir. Dahası, kişisel değerlerinize ve görüşlerinize göre Geometri dersindeki başarıyı istediğiniz kalıba sokabilmeyi olanak tanır. Aynı zamanda Matematik dersindeki hedeflerin gerçekten ne kadar önemli olduğunu anlatır. Matematik dersinde belirlenmemiş hedefler olmaksızın, başarı ulaşılmazdır, zira başarı gerçekte bu hedeflere ulaşmaktır. Geometri için hedefler sadece istenen sonuçları tanıtmakla kalmaz. Tüm yol boyu yardımcı olur. Hedefler, başarıya giden yoldaki ölçülebilir kilometre taşlarıdır.

MATEMATİK İÇİN KOYULAN HEDEFLER ÖĞRENCİYİ GÜDÜLENDİRİR

Atakent Matematik Özel Ders Öğretmenine göre, hedef belirlemek, iki türlü öğrencilere yardımcı olur: Ayrıca, birincisi öğrenci hedef üzerinde çalışırken, koyduğunuz hedef de öğrencinin üzerinde çalışır. Size atış yapabileceğiniz somut bir hedef tahtası oluşur. İkincisi öğrenci Geometri hedefi üzerinde çalıştıkça, hedefleri başardıkça, başarı hissi duyarsınız. Pek çok öğrenci için, hedef belirleyerek ona ulaşmaya çabalamak bir oyun haline gelebilir. Zaman geçip siz hedeflerinize ulaşmaya devam ettikçe, çalışma tarzınız ve düşünce yönteminiz değişmeye başlar. Ayrıca, hedef belirlemek ve bunları ulaşılabilir hedefler olarak belirlemek çok önemlidir. Hedefleriniz belirli yani ölçülebilir değilse bu, sizin hevesinizi azaltır. Eğer ilerlemenizi belirli hedeflerle ölçemezseniz, moraliniz bozulur ve pes ederiniz.

HEDEFLER MATEMATİK İÇİN ÖNCELİKLERİMİZİ KORUR

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası için, Matematik için hedef saptama, gün içerisinde önceliklerimize yardımcı olur. En önemli problemin ne olduğunu unutan öğrenci, mevcut durumun kölesi olur. Geometri dersinde ön sıralarda olmak isteyen bir öğrenci neyi ihmal etmesi gerektiğini bilendir. Hedefi olmayan öğrenciler, büyük güçleri ve potansiyel enerjileri bulunduğu halde, enerjilerini asıl kullanmalarının dışında tüketirler. Hedefler bize zamanımızı kullanma gücü verir. Dahası, öğrenciler gelecek ile ilgili Matematik için hayaller kurar, geçmişte yaptıkları hatalara üzülürken aslında elinde bulunan zaman avuçlarından kum taneleri gibi kayıp gider. Geometri dersinde başarılı olan öğrenciler içinde bulundukları zamanı çok iyi kullanırlar. Her hedefe ulaşma, daha ufak hedefler veya basamakların geride bırakılması ile gerçekleşir.

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocasına göre, Matematik dersinde şu anda nerede olduğunuzu kestiremiyorsanız, harita ve pusula hiçbir işe yaramaz!

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

06.05.2023

Leave a comment