Skip links

En İyi Matematik Özel Ders

En İyi Matematik Özel Ders

En İyi Matematik Özel Ders Hocasına sormuşlar “Geometri dersinde başarının sırrı nedir? Diye. Çok İyi Geometri Özel Ders öğretmeni iki kelime ile cevap vermiş: “Doğru çözümler.” Dahası, “Peki doğru çözümler nasıl yapılır? Diye sorduklarında ise tek kelime söylemiş: “tecrübe.” Son olarak “Tecrübe nasıl oluşur? Diye sorduklarında ise, İstanbul Çok İyi Geometri Özel Ders hocası yine iki kelime ile cevap vermiş: “Yanlış çözümler.” Son olarak, yine Çok İyi Matematik Özel Ders İstanbul Hocasına sormuşlar “Kırık kalpler yeniden sever mi?” diye, hoca “sever” diye yanıt vermiş. Nihayet, “Peki hoca sen hiç kırık bir bardaktan su için mi? diye sorduklarında ise “Öğrenci, sen hiç bardak kırık diye su içmekten vazgeçtin mi?” diye yanıtlamış. Umudunuz kırık olabilir. Ancak bu sizi Matematik çalışmaktan alı koymasın. Lütfen gereksiz konularla vakit geçirmeyin. YKS Matematik sınavlarına hazırlanmaya odaklanın.

Geometri öğrenmek için sen değiştiğinde, her şey değişir. Sen değiştiğinde geleceğin yeniden yazılır. Geometri öğretmenin temel değerlerinden biri sevgidir. Sevgi, verilen emek ve zaman ile kendini gösterir. Seven insan, sevdiği kişinin olabileceğinin en iyisi olarak mutluluğunu ister. Dahası, bu amaca kendini adamıştır. Bir anne çocuğunu seviyorsa, o çocuğun olabileceğinin en iyisi olarak yetişmesine kendini adar. Çocuğunu sevdiği için onun mutlu olmasını ister. Hiçbir fedakârlıktan kaçmaz.

GEOMETRİ ÖĞRENEREK HAYALLERİNİN ÖTESİNE GEÇ

Geometri dersinde şu anda durumunuz ne ise, bu geçmişteki bir zamanda verdiğiniz ya da vermediğiniz kararların sonucudur. Şimdiki kararlarınız da 10 yıl sonra Matematik Geometri için hangi noktada olacağınızı belirleyecektir. Bir Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni de YKS Matematik Geometri sınavlarında öğrencisinin olabileceklerinin en iyisi olarak yetişmesine kendini adamıştır; bu amaç doğrultusunda emek ve zaman verir. Karşılığında beklediği yegâne şey ise öğrencilerinin gelişip birer mutlu insan olmalarıdır. Dahası, öğrencilik yaşantınıza daha mutlu yeni bir yön vermek istiyor musunuz? Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeninizin size her zaman yardım edeceğini biliyor musunuz?

ŞIMARTILAN ÇOCUKLAR GELECEKTE AĞIR BEDELLER ÖDÜYOR

Çocukların önüne çıkan her tür zorluğu ortadan kaldıran “kar küreyici” ebeveyn nesli vardır. Çocuklarını öylesine el üstünde tutmamalıyız. Artık günümüzde ergenler arasında salgın gibi yayılan bir zihinsel bir rahatsızlığa neden oldular. İlk etapta, Anne-babalar çocuklarının hayatlarını çok kolaylaştırıyorlar. Ayrıca, bunun sonucunda da çocuklar karşılaştıkları problemleri kendileri çözemez hale gelirler. İkinci etapta önlerine çıkan engelleri kendileri aşamaz hale gelirler.

Eğer ebeveynler çocuklarının önlerine çıkan engelleri ortadan kaldırırlar. Çocuklarının hayatlarını mümkün olduğunca basit ve kolay olmamalıdır. Çünkü böyle olursa çocukları gelecekte kötü günler bekler. Dışarıdan bakıldığında bu hayranlık duyulacak bir şeydir. Çünkü hepimiz çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. Fakat böyle davranmakla onlara dirençli olma konusunda hiçbir şey öğretmemek çok kötüdür. Evden ayrılıp dünya ile yüzleştiğinde çok savunmasız olmalarına neden oluyor. Bir “kar küreyici” ebeveyn, onları okul kapsına kadar bırakıyor.

En İyi Matematik Özel Ders hocası,“ İlkokuldan Üniversiteye” giden bu zorlu yolda sizlere başarılar diler. Ayrıca, “ Matematik Geometri Çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını diler.

Unutmayınız ki, “Matematik dersinde her başarı ter kokar ve hiçbir başarı tesadüf değildir.”

 Cevat Karakayalı

12.11.2021

Math Cevat Tutor

Leave a comment