Skip links

En İyi Matematik Özel Ders Atakent

En İyi Matematik Özel Ders AtakentEn İyi Matematik Özel Ders Atakent Hocası diyor ki: En iyi Matematik öğretmeni kitaptan değil, yürekten öğretendir. Harika bir Matematik öğretmenini bulmak zordur, ayrılmak ve unutmak ise imkansızdır. Matematik öğretmeni, sınavında üniversite için alacağınız puan sizin gelecekte yaşam biçiminizi belirler. Öğrenci, bu kadar önemli bir sınava hazırlanırken zamanınızı ve enerjinizi en etkin ve isabetli kullanmanız gerekir. Öğrencini velisi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenini seçimini oldukça dikkatli yapmalıdır. Atakent Matematik Özel Ders Hocasının üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencinin bütün beklentilerini karşılayacak bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu nedenle lise müfredatını ve geçmiş yıllardaki sınav sorularını büyük bir titizlikle ve en güzel alternatifleri ile analiz etmiş olmalıdır. Öğretmenin yorum gücü ve öğreticiliği yüksek olmalıdır. Öğretmen Matematik sorularını ön plana çıkararak en güncel soruları hazırlamalıdır. Geometri Hocası, Matematik sorularını hazırlarken ve tasarlarken, soruların konu dağılımına çok dikkat etmelidir. Matematik Hocası zorluk derecesine, sorulma sıklığına, müfredata uygunluğuna ve özgün olmasına dikkat etmelidir.

En İyi Matematik Özel Ders Atakent hocasının size tavsiyeleri var. Matematik sorularını çözerken öğrencilerin en çok sevdiği ve anladığı yöntemleri kullanmalıdır. Öğrenciler akılda tutmaları için pratik bilgiler vermelidir. Ayrıca, soru çözümlerini kısa tutmayıp tatmin edici bir biçimde, etraflıca açıklamalıdır. Bundan dolayı, dersten sonra çözülen tüm soruların çözümlerini mutlaka tekrar incelemelisiniz. Aynı zamanda defterdeki bütün soruları tekrar anlayarak çözmelisiniz. Her öğrenci, üniversite sınavında çıkabilecek bütün YKS Matematik sorularını rahatlıkla çözebilecek seviyeye ulaşmış olduğunu görür. Öğrenci, bu nedenle Matematik derslerini çalıştığını bilmesi gerekir. Amaçsız çalışma olmaz. Öğrencinin amaçsız yapılan çalışmalarda dikkat yoktur. İlk etabda, amaç yapılan işin neden yapıldığını belirler. Öğrenci yaptığı işin amacını bilmelidir. Öğrencinin bu işi benimseyip ona sahip çıkmasına işin kendisini motive etmesine yardımcı olur. 

MATEMATİK GEOMETRİ ÇALIŞMAK İÇİN KARAR VERME

Öğrenci, ek olarak, konu üzerinde dikkatin toplanabilmesi için, gerekli karaların verilmiş olması gerekir.

 • Hangi ders daha önceliklidir?
 • Çalışılacak derslerde kullanılacak yöntemler nelerdir?
 • Geometri için kullanılacak araç ve gereçler nelerdir?

Öğrenci, bu nedenle, soruların cevaplarını bulmadan çalışmaya başlamaması gerekir. Bu soruların cevapları çalışma sırasında aranmaya başlanırsa bu da kararsızlığa, dikkatin dağılmasına ve isteksizliğe neden olur. Ayrıca, Matematik konusuna merak duymakta önemlidir. Ayrıca, bir şey ancak merak edildiği oranda öğrenilebilir. Her öğrencinin, merak konuya karşı ilgi uyandırdığını bilmelidir. Bunun sonucunda, dikkatin konu üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. Matematik sorularını çözerken sevinçli olunmalı, hiç değilse sevilecek yönleri aranıp bulunmalıdır.

Öğrenci, fiziksel çevrenin düzenlenmesini de ayrıca bilmelidir. Matematik öğrenmek için en uygun fiziksel koşulların yaratılması dikkatin toplanabilmesi için bir gerekliliktir. Anne çalışma için uygun masa, sandalye seçime önem verilmelidir. Ek olarak, anne-baba odanın ısısını, ışık durumu, sessizlik gibi etkenleri sağlanmalıdır. Dahası, divan, koltuk, yatak, yumuşak sandalye gibi araçların bulunduğu çalışma ortamlarından uzak durulmalıdır.

PLANLI VE SİSTEMLİ ÇALIŞMAYI BİLME

Öğrenci, Matematik çalışırken çeşitlilik sağlamalıdır. Öğrencinin, çalışma sırasında okuma, yazma, anlatma, uygulama, test çözme, test sorusu hazırlama gibi değişik öğrenme tekniklerine yer verilmelidir. Bunlardan en etkilisi başkasına konuyu anlatmaktır.

En İyi Matematik Özel Ders Atakent Hocası sizlere “İlköğretimden Üniversiteye” giden bu zorlu yolda, sizlere başarılar diler. Matematik hocası “Matematik Soru Çözen kurşun kaleminiz sivri, beyninizin algılaması güçlü olmasını” ister.

Cevat Karakayalı

Math Tutor Cevat

Leave a comment

 1. MATEMATİK İÇİN DESTAN YAZDIĞIM BAŞARI HİKAYEM (www.cevathoca.com)
  Efsane Cevat Hocam ;
  10.sınıfta MATEMATİK dersinde başarılı olmak için, Matematik özel ders öğretmenimle beraber kendime yaz aylarında hedef koydum hedefler düşüncelerin netleşmesini, zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların etkili kullanmamızı sağladığına inandım.”Aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz. ”ne yapacağıma karar vermezsem, hayatta benim için nasıl karar vereceğine şaşırır.Kararsızlık matematik geometri dersleri için başarısızlık demektir.Hedeflerimi net olarak belirttiğim takdirde,beynim beni o belirlediğim hedefe kilitledi ve hedefi tam 12 den vurmam için programlandı. Sonuç olarak matematik 1. ara sınavından 96 alarak 10. sınıfların içinde rakiplerimi üzmeden 1. olmamı sağladı. Matematik özel ders öğretmenimin sayesinde beynim hayalimi gerçek olarak kabul etti ve bana bu gururu yaşattı.
  Hedef sahibi olmak benim gücümün gelişmesini sağladı koyduğum hedef bana en sevdiğim televizyon dizisi olduğu saatte matematik dersi çalıştıran çok önemli bir güçtü hedef belirlemek matematik dersi için başarı yolunda atılacak ilk adım olduğuna inandım.Matematik özel ders öğretmenimin başarı tüyosunu hiç unutmadım: “iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”
  Sonuç olarak matematik özel ders öğretmenim ile tırmanmayı göze aldığım ve şuan 10.sınıfların içinde 1.nci olduğum için zirvenin hazzını yaşıyorum.Bana bu itme gücünü veren ve koyduğumuz hedefleri başarmamda en büyük desteğim olan matematik özel ders öğretmenime teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

  Emre VAROL

  10.sınıf öğrencisi

 2. Her zaman matematikle arası kötü olan biriydim. En sevdiğim derslerin arasında hiç bir zaman yeri yoktu olamazdı da. Çünkü ne çalışmak ne de dersi dinlemek benim için ilgi çekiciydi… Sınavlardan bi kaç gün önce çalışa çalışa, günü kurtarmak adına çalıştım ve matematiği lise hayatım boyunca bi şekilde hallettim. Sonra 3 yıl nasıl geçtiyse geçti ve o kabus sene geldi…. 12.sınıf. Tabi hemen korku ve panikle matematik özel hoca arayışlarına girdim. Bir sürü arkadaşım ders alıyordu. Hepsinin hocalarıyla görüştüm. Ama beğenmedim çünkü bana gerçekten matematiği sevdirecek kendini de sevebileceğim tipik bir hoca öğrenci ilişkisi dışında bir öğretmen lazımdı. Neyse ben tabi stres ve panik yapmakta doruklardayken annemle internete yazmaya karar verdik önce tabi ne kadar güvenilir olabilir ki diye düşünmedik değil… Sonra ben Google a Matematik Özel Ders Bahçeşehir yazınca karşıma Cevat Hoca çıktı. İçime doğdu son senemi emanet edeceğim öğretmen bu olabilir diye düşündüm ve aradım. 15 dakika sonra kapımdaydı ki ben Bahçeşehir de oturuyorum. Zaten Cevat hocayla tanışırsanız anlayabilirsiniz onun tez canlılığındaki içtenliği, samimiyeti… Güvenilir mi diye tereddüt ettim ilk tanıştığımızda hatta psikopatlık derecesine bağlayıp eski öğrencilerine yazdım Facebook’tan… Kime yazdıysam çok sevdiğini söyledi herkes övdü durdu. Ben de Cevat hocayla haftada 3 gün matematik özel ders temalı derslerimizi başlatmaya karar verdim. Cevat hoca hakkında söylenen her şey o kadar gerçekti ki 2-3 ders sonra birbirimizin besti olduk kanka falan demeye başladık çünkü bir insan bu kadar içten, samimi ve çalışkan olabilirdi. 10 netle başladığım ygs matematiği 20 nete çıkardı Cevat hoca. Cevat hoca sadece bir öğretmen olmadı böyle canım sıkıldıkça ben yapamıyorum bu matematiği diye zırladıkça yazdığım hocam oldu Cevat Hoca. Hep sabırla dinledi sabırla bana olacağını söyledi sabırla birçok metot uyguladı. Hakkında ne yazsam az kalır. Cevat hocayla aramızdaki bağ gittikçe güçlendi ve şimdi asla bırakmayacağım canım hocam oldu o. Cevat hocayla tanışmak ve son senemi ona emanet etmek verdiğim en iyi karardı sanırım. Matematik konusunda bir sürü hoca denedim hepsi düz anlatıp giden tiplerdi ama Cevat hoca bana özel hazırladığı defterleri renkli kalemleriyle bu sene bitse bile her zaman gerçekten kalbimin bir köşesinde “bana matematiği sevdiren adam” olarak kalacak. Teşekkür ederim Cevat Hoca , sağ olun hocam iyi ki varsınız.

  GÜLŞAH ÖZDEMİR
  12.SINIF ÖĞRENCİ

 3. MATEMATİK ÖĞRENİRKEN AKLIMDAN HİÇ ÇIKARMAYACAĞIM:
  Matematik Özel Ders Öğretmenimden Matematik öğrenmek için sahip olduğum en iyi yeteneklerimi öğrendim. Bunlar sırasıyla:
  -Yapmam gerekeni yapmamı,
  -Bunları yapılması gereken zamanda ve yapmam gerektiğini,
  -Bunları istesem de istemesem de mutlaka yapmam gerektiğini öğrendim.
  Düşüncelerim iç başarımın tuğla taşları gibidir. Eğer tuğla taşlarını yerli yerine koyarsam, başarı duvarımı başarılı Düşüncelerle örerim. Matematik dersinde başarısızlığın önüne büyük ve yıkılmaz bir set çekerim. Çok fazla ve istekli çalışarak bütün matematik sorularını çözmeye başladım. Olumsuz düşüncelerimin kabiliyetimi öldürdüğünü anlamım.
  Efsane Cevat hocam sayesinde Matematik için hep olumlu düşünmeye başladım. Bana Okul hayatımda hiç bir desteğini esirgemeyen Matematik Özel Ders öğretmenime çok teşekkür ediyorum.
  Berke Akgül
  11.sınıf MF öğrencisi
  Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi