Skip links

Üniversite Hazırlık Matematik Özel Ders Bakırköy

Üniversite Hazırlık Matematik Özel Ders Bakırköy

Üniversite Hazırlık Matematik Özel Ders Bakırköy Hocası der ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken “öğrenmeyi öğrenmek” gerekir. Her öğrencini öğrencilik yıllarında nasıl Matematik öğrenirsen öyle devam eder. Her öğrencinin bir Matematik öğrenme sitili olması gerekir. Ya sizin öğrenme stiliniz nedir? Öğrencilik yıllarında mutluluğun, başarının ve kendinizi geliştirmek için devamlı öğrenmeniz gerekir. Ancak bunun en iyi metodu nedir? Dahası en iyi bir biçimde Matematik öğrenme stiliniz oluşturabilirsiniz. Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocasına göre, kendi Geometri öğrenme stilinizi keşfederek, yeni öğrendiğiniz teoremleri hemen hatırlayabilirsiniz. Böylece her zaman karşılaştığınız bile baş edebilirsiniz. Dahası, her öğrencinin içinde yer alan Matematik öğrenme gücünü ortaya çıkarabilmek için önem taşımaktadır.

Üniversite Hazırlık Matematik Özel Ders Bakırköy hocası için, öğrenme yolunda atılan ilk adım öğrenme kimliği edinmek önemlidir. Dahası, Matematik öğrenme yeteneğinize güvenin inanmak olmalıdır. Pek çok öğrenci Matematik problemlerini çözmeyi beceremeyeceğini düşünür. Bazı öğrenciler zor Matematik problemlerinden uzak durur. Kolaylıkla pes eder. Başkalarının başarılarını tehdit olarak algılar. Atakent Matematik Özel Ders hocasına göre, kendinizi bir Matematik öğrenmeyi gören olarak görmeyi öğrenebilirsiniz. “Ben bir Matematik öğrenenim” diyebilmek için tek gecede olacak bir şey değildir. Matematik öğrenme kimliği zamanla değişir. Ayrıca, pek çok öğrenci hem sabit hem de öğrenen kimlik öğelerini içinde barındırır.

YKS Matematik sınavlarına hazırlanan her öğrenci, yeni deneyimlere ve meydan olmalara açık olmalıdır. Ayrıca kararlılık ve hatalardan ders almayı çok iyi bilmelidir. Dahası, Matematik öğrenme yolunda ilerleyebilmek için nasıl öğrenebileceğini bilmek gerekir. Deneyimsel öğrenme döngüsünden faydalanabiliriz. Deneyimsel öğrenme döngüsü her etkileşimde defalarca uygulanan dar aşamalı bir öğrenme süreci vardır. Ek olarak, deneyimleme, yansıtma, düşünme ve eyleme dökmeyi içerir.

Nasıl Öğrenirsen Öyle Öğrencilik Yılları Yaşarsın

Beylikdüzü Matematik Kursuhttps://www.cevathoca.com/bakirkoy-matematik-ozel-ders/ hocasına göre, TYT Matematik konularını derste çalışmaya gayret etmelisiniz. AYT Matematik konularını evde en ince detaylarına kadar evde tekrar etmelisin. Matematik dersinde çözülen soruları evde bakmadan tekrar çözmelisiniz. TYT Matematik konusu ile ilgili ödevlerin birer tekrar amaçlı olduğunu hafızanda tutman için senin bir imkân olduğunu sakın aklından çıkarmamalısınız. AYT Matematik Geometri konusunun  diğer derslerden farklı olduğunu kabullenmen gerekir. Ek olarak, Matematik konusunu okuyarak değil, yazarak çalışmalısınız. Matematik formülünü ezberlemek yerine, formüllerin nasıl ve nereden türediğini bilmelisin. Çöze-çöze soru içinde kullanarak hafızana atmalısınız.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Bakırköy hocası sizlere, “Matematik öğrenme, uyanma ve gerçek güçle yaşama azminiz asla sönmesin” diyor. Öğrenmeniz gereken Matematik konuları için, en iyi öğrenme stillerinin karşınıza çıkmasını diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

27.12..2021

Leave a comment

 1. MATEMATİK ÖĞRENİRKEN AKLIMDAN HİÇ ÇIKARMAYACAĞIM:
  Matematik Özel Ders Öğretmenimden Matematik öğrenmek için sahip olduğum en iyi yeteneklerimi öğrendim. Bunlar sırasıyla:
  -Yapmam gerekeni yapmamı,
  -Bunları yapılması gereken zamanda ve yapmam gerektiğini,
  -Bunları istesem de istemesem de mutlaka yapmam gerektiğini öğrendim.
  Düşüncelerim iç başarımın tuğla taşları gibidir. Eğer tuğla taşlarını yerli yerine koyarsam, başarı duvarımı başarılı Düşüncelerle örerim. Matematik dersinde başarısızlığın önüne büyük ve yıkılmaz bir set çekerim. Çok fazla ve istekli çalışarak bütün matematik sorularını çözmeye başladım. Olumsuz düşüncelerimin kabiliyetimi öldürdüğünü anlamım.
  Efsane Cevat hocam sayesinde Matematik için hep olumlu düşünmeye başladım. Bana Okul hayatımda hiç bir desteğini esirgemeyen Matematik Özel Ders öğretmenime çok teşekkür ediyorum.
  Berke Akgül
  11.sınıf MF öğrencisi
  Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi